Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

#DETAILINGtips - usuwanie naklejek z auta

By carstyle / Blog

#DETAILINGtips - usuwanie naklejek z auta

Jeśli masz problem z zalegającymi na lakierze lub szybie naklejkami, mamy dla Ciebie skuteczny sposób na ich usunięcie. Przestrzegamy jednak przed używaniem ostrych przedmiotów, ponieważ może to spowodować negatywne skutki dla lakieru. Użycie ostrych narzędzi nie sprzyja także szybie, więc jeśli chcesz skutecznie, ale bezpiecznie pozbyć się naklejek z auta, posłuchaj naszej rady. 

Przede wszystkim zacznij od dokładnego nagrzania naklejki. Domowym sposobem możesz to zrobić za pomocą suszarki do włosów. Klej z naklejki pod wpływem ciepła rozpuszcza się, a w rezultacie o wiele łatwiej jest go wówczas usunąć. 

Możesz użyć do tego również nagrzewnicy, jeśli takową posiadasz. Ona również nagrzeje zgromadzony pomiędzy naklejką a powierzchnią klej, bez szkody dla lakieru. 

 Jeśli chcesz usunąć naklejkę z szyby, możesz to zrobić za pomocą acetonu. Wystarczy polać go na wacik i dociskać do naklejki. Aceton rozpuści klej i naklejka z łatwością odejdzie. Nie polecamy jednak stosowania acetonu na naklejkę znajdującą się na lakierze, ponieważ miejsce wokół emblematu może się zmatowić. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.