Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Hydrofobowość – niewidzialna ochrona lakieru odpychająca wodę

By carstyle / Blog

Hydrofobowość – niewidzialna ochrona lakieru odpychająca wodę

„Produkt posiada właściwości hydrofobowe” - ile razy na opakowaniu jakiegoś środka widziałeś to zdanie i zastanawiałeś się, co ten zwrot właściwie oznacza? Ta „magiczna moc” o nazwie hydrofobowość to znakomita funkcja, która chroni auto i ułatwia jego czyszczenie. W tym wpisie dowiesz się dokładnie, czym jest hydrofobowość, w jakich elementach auta jest szczególnie przydatna i jakie kosmetyki detailingowe mają właśnie taką cechę!

Co to jest hydrofobowość?

Do tej pory nieznana Ci hydrofobowość, to nic innego jak zdolność do odpychania cząsteczek wody z wielu powierzchni. Zapobiega ona nie tylko niszczeniu wybranych elementów samochodu, ale także pomaga w utrzymaniu ich czystości nawet w trudnych warunkach. Woda to niewątpliwie wróg auta mimo, że jest nam potrzebna do mycia pojazdu. I tu właśnie mogą pojawić się pierwsze problemy, z którymi hydrofobowość sobie poradzi. 

Powłoka hydrofobowa na lakierze

Kwaśne deszcze wpływają niezwykle negatywnie na lakier samochodu, tworząc na nim trudne do usunięcia zacieki. Twarda woda nie jest zdrowa dla powierzchni lakierowanych i może powodować nie tylko nieestetyczny efekt wizualny, ale również prowadzić do korozji. Zimowe przymrozki czy uporczywy brud, które również bazują na H2O, mogą trwale uszkadzać lakier samochodu. Powłoka hydrofobowa tworzy na powierzchni auta swoistą barierę, która odpycha wodę od lakieru, a zatem zapobiega powstawaniu plam. Woda, zabrudzenia, substancje z drzew, błoto, mokre liście, swobodniej spływają po karoserii, nie mając tym samym wpływu na lakier. Śliska warstwa posiada także właściwości chroniące powierzchnię przed działaniem promieni UV. Dla osób, które nieskutecznie radzą sobie z owadami rozbijającymi się o samochód, mamy świetną wiadomość – powłoka hydrofobowa zapobiega przywieraniu owadów do lakieru. Jednocześnie mycie auta staje się bardziej efektywne i łatwiejsze – woda nie przywiera i szybko ocieka, nie pozostawiając zacieków i smug. 

Hydrofobowość na tapicerce? 

Pewnie niewielu z Was wie, ale powłoka hydrofobowa przydaje się także na tapicerce auta. Po wylaniu jakiegokolwiek płynu, nie wsiąknie on w materiał. Wystarczy tylko wytrzeć do sucha plamę. Tapicerka, dzięki hydrofobowości będzie także dodatkowo zabezpieczona przed nadmiernym brudzeniem. Taka ochrona przyda się szczególnie, kiedy częstymi pasażerami w aucie są dzieci. Hydrofobowość ma także wpływ na powierzchnię szyb. Pokryte właśnie taką powloką szkło, tworzy efekt niewidzialnej wycieraczki. Przy prędkości około 40km/h woda swobodnie spływa z powierzchni szyb, umożliwiając widoczność bez użycia automatycznych wycieraczek. Osadzające się na szybach rozbite owady, podobnie jak w przypadku karoserii, również przestaną być problemem

Produkty, które gwarantują hydrofobowość

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które tworzą efekt hydrofobowości. Warto jednak poszukać takich preparatów, które są naprawdę sprawdzone i skuteczne. Carstyle ma dla Was kilka propozycji znakomitych produktów, które znajdziecie również w naszym sklepie internetowym:

  • Morning Dew QD&WAX – to najbardziej zaawansowany detailer do szybkiego i precyzyjnego odświeżania blasku lakieru. Dzięki specjalnej kombinacji polimerów i wosków, świetnie chroni powierzchnię, zapewniając jej właściwości hydrofobowe na najwyższym poziomie. 
  • Wet Protector – to szybki sposób na poprawienie właściwości hydrofobowych i zabezpieczenie lakieru samochodu. Trwała hydrofobowa powłoka ochronna powstaje po aplikacji preparatu zaraz po myciu, na wilgotnym lakierze. Dzięki temu cały zabieg trwa dosłownie kilka minut.
  • ICY Ceramic Detailer – to preparat, który wydobywa z lakieru głębię koloru i nadaje powierzchni odpowiedniej śliskości. Specjalna kombinacja polimerów i SiO2  powoduje , że lakier staje się lśniący i odżywiony. Cechą, która niewątpliwie wyróżnia ten kosmetyk jest zdolność do tworzenia efektu tafli. Oznacza to, że woda nie spływa z powierzchni w formie kropli tylko właśnie tafli, powodując wrażenie suchego lakieru. 
  • Carnauba Spray Wax  - jest to produkt bazujący na naturalnym wosku Carnauba. Dzięki niemu można szybko i łatwo odświeżyć oraz zabezpieczyć powierzchnię lakieru, a także nadać jej głębię i blask. 
  • Extreme Wear Wax – produkt powstały na bazie połączenia najlepszych wosków syntetycznych. Zapewnia trwałość, połysk, łatwość aplikacji i znakomite właściwości hydrofobowe. 
  • Drop Off – to powłoka hydrofobowa przeznaczona do zabezpieczania szyb samochodowych. Dzięki niej na szybach nie powstają nieestetyczne zacieki i plamy po myciu samochodu. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.