Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jaki quick detailer wybrać? Najprostszy sposób na błyszczący lakier!

By carstyle / Blog

Jaki quick detailer wybrać? Najprostszy sposób na błyszczący lakier!

Lakier samochodu to bardzo delikatna warstwa. Każdego dnia jest narażony na uszkodzenia, poprzez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych – słońca, kwaśnego deszczu, piasku, soli drogowej, ptactwa, owadów, śniegu. Jeśli będzie zaniedbany, bardzo szybko ulegnie degradacji. Wtedy samochód traci swoje estetyczne właściwości, a przede wszystkim straci na wartości, co będzie minusem przy ewentualnej sprzedaży. Jak zadbać o lakier, jeśli nasz czas jest bardzo ograniczony? Pomoże quick detailer! 

Mniej czasu na pielęgnację auta – pomoże quick detailer

Samo mycie samochodu już w pewnym stopniu odświeża lakier i chroni go przed szkodliwymi czynnikami, usuwając zabrudzenia. Cały przebieg prawidłowego mycia samochodu przedstawialiśmy we wcześniejszym wpisie, zachęcamy do jego przeczytania. Tu skupimy się wyłącznie na użyciu quick detailera, chociaż nie można zapomnieć o tym, że należy go stosować na czyste, dokładnie umyte auto. Niestety samo mycie nie wystarczy mimo, że wielu kierowców jest właśnie takiego zdania. Środki dostępne na myjniach samochodowych lub nawet profesjonalne szampony nie są na tyle zaawansowane, żeby na dłużej utrzymać lakier w dobrej kondycji. Dlatego chcąc zachować jak najlepszy stan karoserii w swoim aucie, warto pójść o krok dalej i sięgnąć po preparaty projektowane z myślą długiej żywotności i pielęgnacji lakieru. Z pomocą przychodzi również wosk, jednak jego nakładanie jest czasochłonne i wymaga znajomości kilku ważnych zasad. Osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na czynności związane z autem, powinny wybrać właśnie quick detailer

Co to jest quick detailer? 

Miłośnicy auto detailingu, którzy raz sięgną po quick detailer, zauroczą się prostotą jego zastosowania oraz efektem, jaki przynosi jego działanie. Krótki czas nakładania przekona nawet tych najbardziej zabieganych kierowców. Wystarczy poświęcić kilka chwil, żeby lakier znów wyglądał jak nowy. Już sama jego nazwa mówi o tym, że jest to produkt przeznaczony do szybkiej konserwacji nadwozia. Jakie zalety posiada quick detailer?

  • nie trzeba go wcierać jak wosku
  • wystarczy sucha mikrofibra, aby dokładnie rozprowadzić go po powierzchni
  • podbija głębię koloru i wydobywa blask w lakierze
  • odnawia i impregnuje lakier
  • konserwuje powierzchnię, dzięki czemu jest odporna na czynniki zewnętrzne
  • usuwa mikro zabrudzenia
  • posiada właściwości hydrofobowe i antystatyczne, dzięki czemu brud nie będzie tak łatwo osiadał na powierzchni auta

Zastosowanie quick detailera jest niezwykle proste – wystarczy nałożyć go na wybraną powierzchnię i wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry. Efekt będzie widoczny od razu. Dzięki temu preparatowi samochód zyska na wyglądzie, a lakier będzie prezentował się znakomicie nawet w bardzo deszczowe dni. 

Jaki quick detailer będzie najlepszy?

Kosmetyki typu quick detailer najlepiej kupować w butelkach z rozpylaczem – takie są najczęściej dostępne na rynku. Ułatwia to aplikację produktu na powierzchnię samochodu bez obawy, że naniesie się go za dużo. Jeśli zastanawiasz się, jaki quick detailer wybrać, znajdziesz go w naszym sklepie Carstyle. Quick detailer od marki RR Customs to profesjonalny produkt do car detailingu, który wydobędzie głębię koloru z lakieru Twojego auta i zabezpieczy go na kolejne kilometry. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.