Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Test produktu House of Wax Amber Pre Wax Cleaner

By carstyle / Blog

Test produktu House of Wax Amber Pre Wax Cleaner

Produkt, który przetestowaliśmy to Amber Pre Wax Cleaner od House of Wax. To dogłębnie czyszczący cleaner do karoserii, używany przed woskowaniem. 

Co mówi o nim producent?

House of Wax AMBER Pre-Wax Cleaner 250ml jest kosmetykiem przeznaczonym do dogłębnego czyszczenia karoserii. Dzięki swoim delikatnym właściwościom ściernym rewelacyjnie odtyka pory lakieru, usuwa drobne niedoskonałości, a także przywraca piękny blask i wydobywa głębię koloru.

Po zastosowaniu House of Wax AMBER Pre-Wax Cleanera 250ml można lepiej zaaplikować woski, sealanty, powłoki i inne preparaty zabezpieczające. Środek dokładnie oczyszcza karoserię, zmywając nie tylko brud, ale też pozostałości innych kosmetyków autodetailingowych. Dzięki temu osiągnie się lepsze efekty podczas kolejnych zabiegów.

Zaaplikowane preparaty głębiej wnikają w strukturę lakieru i tworzą z nim trwalsze wiązania, dlatego na dłużej zachowują swoje właściwości. W ten sposób można w pełni wydobyć piękno karoserii oraz zadbać o jej kondycję.

Cleaner do lakieru House of Wax AMBER jest profesjonalnym środkiem, ale jego aplikacja nie sprawi kłopotu nawet osobom dopiero zaczynającym przygodę z detailingiem. Przed jego zastosowaniem należy dokładnie umyć samochód za pomocą szamponu lub piany aktywnej.

Następnie powinno się rozprowadzić i wypracować preparat za pomocą specjalnego aplikatora lub maszyny polerskiej z lekkościernym padem. Bo zabiegu wystarczy dokładnie odtłuścić powierzchnię karoserii alkoholem izopropylowym. Na tak przygotowaną powierzchnię można z powodzeniem zaaplikować dowolny preparat autodetailingowy.

Aplikacja

Aplikację produktu przeprowadziliśmy zgodnie z zaleceniami producenta, ale może po kolei. 

Najpierw oczywiście porządne mycie za pomocą Carpro Reset. Butelka HOW zmieniła wygląd na bardziej elegancki, lecz skład bez zmian.

Producent zalecił użycie lekkościernego pada, dlatego tak też zrobiliśmy. Żółty Royal Pads i maszynka Krauss S8. 

Produkt okazał się kosmetykiem półgęstym, który łatwo wydostaje się z butelki. W butelce zapach lekko chemiczny, przy aplikacji raczej nie ma zapachu.

Produkt jest dość tłusty, więc nie ma problemu z poślizgiem czy przysychaniem. Nie potrzebujemy docisku maszynki. Prędkość urządzenia 3. Przy temperaturze 24 stopniach Celsjusza, praca była przyjemna.

Wnioski:

Powierzchnia po aplikacji Amber, nabrała szklistości i głębi koloru, przy czym strona nieodświeżana była jakby za mgłą. To doskonały efekt!

Producent przed LSP zaleca wymycie - tak też zrobiliśmy, ale na połowie maski (chcieliśmy zobaczyć, jak to wpłynie na trwałość). Byliśmy też ciekawi, czy cleaner ma w sobie jakieś wypełniacze. IPA minimalnie wymyła pozostałości, ale Amber doskonale usunął mikroryski.

Plusy:

  • fajna siła tnąca
  • tłusty (brak przysychania)
  • brak wypełniaczy
  • wydajność
  • możliwość długiej pracy
  • lakier po zastosowaniu wyraźnie tępy
  • ciekawe opakowanie 

Minusy:

  • dość wysoka cena, jednakże patrząc na samą częstotliwość zabiegów oraz jego jakość, zdecydowanie warto w niego zainwestować. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.