Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Zamarznięte drzwi w samochodzie – odmrażacz do gum i zamków

By carstyle / Blog

Zamarznięte drzwi w samochodzie – odmrażacz do gum i zamków

Temperatura spadająca poniżej 0 stopni Celsjusza to nieustannie zbliżająca się fala zamarzniętych drzwi samochodowych. Aby skutecznie uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki zimnym porankiem, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Zespół sklepu internetowego CarStyle.pl przygotował dzisiaj kilka wskazówek jak otworzyć przymarznięte drzwi samochodowe.

Zapobieganie zamarzniętym drzwiom samochodowym

Jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć! W tej sytuacji jest dokładnie tak samo. Kiedy temperatura oscyluje w okolicach zera warto zaopatrzyć się w preparat do odmrażania gum. To właśnie gumy w drzwiach samochodowych pod wypływem wilgoci czy deszczy przymarzają i nie pozwalają nam na wejście do auta. Odmrażacz do gum czy po prostu silikon do uszczelek to produkt, który skutecznie zapobiegnie przymarzaniu drzwi.

Wilgoć i woda, która osiada na uszczelkach i w zamkach samochodowych pod wpływem ujemnej temperatury zamienia się w lód. Dodatkowo deszcz czy śnieg zwiększają ryzyko zamarzniętych drzwi samochodowych. 

Zamarznięte drzwi w samochodzie

Jak jednak poradzić sobie w sytuacji kiedy drzwi w naszym samochodzie już przymarzły? Po pierwsze zachowaj zimną krew i nie ciągnij za klamkę z całej siły – to na pewno nie przyspieszy otwarcia zamarzniętych drzwi w samochodzie, a może za to uszkodzić delikatne uszczelki. Jeśli doprowadzisz do ich zniszczenia – drzwi mogą np. zacząć przeciekać, co w zimowym okresie nie będzie przyjemną sytuacją.

Jak odmrozić drzwi w samochodzie?

Skontroluj czy wszystkie drzwi zostały zamarznięte. Być może dostaniesz się do środka auta od strony pasażera lub bagażnikiem. Dzięki temu łatwiej otworzysz zamarznięte drzwi od środka. Włącz silnik i ogrzewanie, odczekaj chwilę i ponownie spróbuj otworzyć drzwi. Pamiętaj, aby nie robić tego na siłę i nie ciągnąć za klamkę od wewnątrz.

Jeśli jednak okazuje się, że wszystkie drzwi w samochodzie są zamarznięte spróbuj delikatnie ostukać drzwi dookoła – dzięki temu może uda się rozkruszyć kryształki lodu zalegające na uszczelkach. Jeśli posiadasz – wykorzystaj odmrażacz do szyb – spryskaj nim krawędzie i gumy , a następnie odczekaj chwilę. Jeśli lód nie jest zbyt mocny, powinien skutecznie odmrozić uszczelki samochodowe. Ostatecznie jeśli masz taką możliwość – skorzystaj z suszarki do włosów lub czajnika z ciepłą wodą i rozgrzej gumy, tym samym topiąc lód. 

Zamarznięty zamek w samochodzie

W przypadku zamarzniętego zamka samochodowego najbezpieczniejszym sposobem jest użycie odmrażacza do zamków. Popsikaj dokładnie okolice zamarzniętego zamka i odczekaj chwilę. Już po kilku sekundach zamek powinien być gotowy do użycia. Jeśli jednak nie masz pod ręką odmrażacza do zamków, spróbuj podgrzać kluczyk samochodowy zapalniczką (tak aby go nie uszkodzić!) lub ogrzać okolice zamka ciepłą wodą z czajnika lub powietrzem z suszarki do włosów. Uważajcie jednak, aby przy okazji nie uszkodzić lakieru!

Pamiętaj jednak, że …

1. W sytuacji w której decydujesz się na polanie samochodu ciepłą lub gorącą wodą staraj się unikać kontaktu z szybami. Nie ciężko przewidzieć, że tak drastyczna zmiana temperatury może je uszkodzić, osłabić, a nawet doprowadzić do pęknięcia. 

2. Powodem zamarzających drzwi samochodowych mogą być wilgotne dywaniki samochodowe. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś-wymień welurowe dywaniki samochodowe na gumowe dywaniki samochodowe.

3. Jeśli nie posiadasz odmrażacza do gum i uszczelek, a natychmiast musisz je zabezpieczyć spróbuj posmarować uszczelki gliceryną, którą znajdziesz w każdej aptece.       

4. Przygotuj się na sezon zimowy. Czyli po prostu nie daj się zaskoczyć zimie! Kiedy temperatura na dworze zmierza u zeru zadbaj o zamki i uszczelki w swoim samochodzie w najbezpieczniejszy dla nich sposób, czyli używając odmrażacza do zamków i odmrażacza do gum.

Mamy nadzieję, że te porady nigdy nie będą Was dotyczyć. Brak możliwości dostania się do wnętrza samochodu przez zamarznięte drzwi samochodowe w chłodny, zimowy poranek to jeden z najgorszych scenariuszy, którego nikomu nie życzymy. Warto jednak zastosować się do porad opisanych w artykule i zawczasu zabezpieczyć swój samochód przed kolejną porą roku.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.