Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Test RRC Glass Cleaner Plus

By carstyle / Blog

Test RRC Glass Cleaner Plus

Produkty RR Customs to bogata oferta naszego sklepu. Warto było zatem przetestować jeden z nich RRC Glass Cleaner Plus. Nie ma co ukrywać – czyste szyby to podstawa w aucie. Bez dobrej widoczności jazda samochodem bywa utrapieniem, a nie przyjemnością. 

Wersja PLUS produktu to odświeżona wersja poprzedniego płynu do szyb. Ze względu na mieszane opinie na jego temat, dlatego producent postanowił stworzyć produkt ulepszony

Co mówi na jego temat producent?

RRC Glass Cleaner + to produkt przeznaczony do czyszczenia powierzchni szklanych. Skutecznie usuwa nawet zaschnięty brud. Dzięki ulepszonej formule, długo pracuje na powierzchni, wolno odparowuje. Posiada silne właściwości odtłuszczające, dzięki czemu wyczyści również mocno zatłuszczone powierzchnie wewnątrz samochodu, także nalot z dymu tytoniowego. Lekko zasadowe pH (9,5), pozwala na łatwe usuwanie zabrudzeń organicznych. Przy prawidłowym dotarciu, nie pozostawia na powierzchni osadów i smug. Produkt o przyjemnym zapachu.

Charakterystyka:

 • skutecznie rozpuszcza zaschnięty brud na powierzchniach szklanych;
 • silne właściwości odtłuszczające;
 • nie pozostawia smug; 
 • wolno odparowuje;
 • lekko zasadowe pH;
 • bezpieczny dla tworzyw sztucznych, szyb samochodowych, okien i luster;
 • bezpieczny dla powierzchni lakierowanych, malowanych, polerowanych metali, chromowanych, anodowanych, powlekanych proszkowo, z włókien węglowych lub oklejanych winylowymi foliami;
 • preparat gotowy do użycia.

Sprawdźmy, czy to prawda!

Sama butelka jest dość dobrze znana, natomiast produkt otrzymujemy z oryginalnym triggerem Canyon, co zasługuje na duży plus. 

Aplikacja 

Aplikacja Do aplikacji RRC Glass Cleaner + użyliśmy fibry z Work Stuff, która jest jedną z lepszych na rynku. Warto dodać, że szyby były w opłakanym stanie, więc zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli włożyć w ich czyszczenie sporo cierpliwości. Wykonaliśmy czynności, zgodnie z instrukcją producenta. 

Sposób użycia:

 • nanieść płyn za pomocą załączonego atomizera na mikrofibrę do mycia szyb;
 • przecierać powierzchnię;
 • wytrzeć do sucha za pomocą ręcznika bezpyłowego;
 • w razie potrzeby powtórzyć powyższe czynności.

Wnioski

Produkt nie odparowuje tak szybko, co jest sporym plusem w ciepłe dni. Mimo, że szyby były gorące, nie zauważyliśmy nadmiernego przysychania. Produkt posiada bardzo przyjemny, świeży zapach, który nie odstrasza nachalnością woni. Nasza uwagę przykuł fakt, że z tym produktem można popracować dobrą chwilę i nacieszyć się jego działaniem. Mimo tego, że nie spłukiwaliśmy zabrudzeń wodą z szamponem, produkt naprawdę rewelacyjnie sobie poradził, co widać na załączonych zdjęciach. Żaden inny płyn do szyb nie podołałby takiemu zadaniu, bo jak widać brud był naprawdę poważnym przeciwnikiem. Tylna szyba oblepiona sokami z drzew, brudem, kurzem i zaschniętymi owadami. Czy produkt sobie poradził nawet tam? 

Zdecydowanie tak! Szyba po wyczyszczeniu jest odtłuszczona, delikatnie tępa, jak po zastosowaniu IPA. Poślizg oceniamy na 3,5/5, ale ten efekt mogły spowodować same nagrzane szyby. Śmiało możemy polecić ten produkt!  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.