Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Dlaczego warto wybrać dywaniki gumowe zamiast dywaników welurowych do samochodu?

By carstyle / Blog

Dlaczego warto wybrać dywaniki gumowe zamiast dywaników welurowych do samochodu?

Nikt z nas nie lubi podróżować zanieczyszczonym pojazdem. Okruszki, zabrudzenia czy zalania to problem każdego posiadacza samochodu. Większość brudu trafia bezpośrednio na podłogę auta, dlatego warto zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem jest zakup dywaników samochodowych. Na rynku znajdziemy gumowe dywaniki samochodowe oraz takie wykonane z weluru. Jakie dywaniki samochodowe wybrać? 

Zalety gumowych dywaników samochodowych

Gumowe dywaniki samochodowe zwykle dopasowane są idealnie do modelu pojazdu, więc nie ma problemu z ich montażem. Wykonane są z bardzo wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego w czarnym kolorze. To sprawia, że gumowe dywaniki samochodowe są niezwykle uniwersalne oraz praktyczne, a co za tym idzie – mają wielu swoich zwolenników. 

Główną ich zaletą jest wodoodporność. To ich podstawowa przewaga nad wersją welurową. Nie przepuszczają wody, a dzięki specjalnemu profilowaniu oraz podniesionym bocznym krawędziom, woda nie wycieka na podłogę samochodu. Właśnie dlatego kierowcy zwykle wybierają gumowe dywaniki samochodowe na okres jesienno – zimowy. 

Dodatkowym atutem jest łatwość ich wyczyszczenia – wystarczy przy okazji wizyty na stacji benzynowej przypiąć je specjalnymi hakami i spłukać wodą pod ciśnieniem, a większość brudu zejdzie sama. Woda szybko spłynie, a gumowe dywaniki samochodowe będą gotowe do ponownego użycia.

Gumowe dywaniki samochodowe to zdecydowanie rewelacyjny i najlepszy sposób na ochronę podłogi pojazdu oraz oryginalnej wykładziny.

Welurowe dywaniki samochodowe

Podstawową zaletą welurowych dywaników samochodowych jest ich wygląd. Ten model prezentuje się bardziej luksusowo, a dodatkowo można go dowolnie personalizować np. wybierając kolorową nić obszycia, lamówkę lub zamówić specjalny napis, wytłoczony na welurze. Dodatkowo, ze względu na ich gramaturę są dość lekkie, a dzięki gumie umieszczonej od spodu – nie powinny się przesuwać.

Jednak na tym zalety welurowych dywaników samochodowych się kończą. Welur nie jest materiałem odpornym na zalania, dlatego przy kontakcie z mokrą podeszwą naszych butów będzie wpijał wodę. Taki niewysuszony dywanik może zacząć się psuć lub wytwarzać nieprzyjemny zapach w kabinie pasażerskiej, a nawet być powodem zaparowanej przedniej szyby!

Welurowe dywaniki samochodowe sprawdzą się późną wiosną i latem, ponieważ skutecznie ochronią podłogę naszego pojazdu jedynie przed pyłem oraz kurzem

Gumowe czy welurowe dywaniki samochodowe?

Wybór między gumowymi dywanikami samochodowymi, a wersją welurową zależy od preferencji kierowcy oraz przeznaczenia samochodu. Jeśli zależy nam na wyglądzie lub samochód jest używany jedynie okazjonalnie – spokojnie można zainwestować w spersonalizowane welurowe dywaniki samochodowe, które dodają pazura wnętrzu. W innym przypadku, polecamy wybrać gumowe dywaniki samochodowe. To wersja zdecydowanie bardziej praktyczna, która ochroni podłogę pojazdu nie tylko przed brudem, ale również błotem, śniegiem czy wodą.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.