Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Test Shiny Garage Insider

By carstyle / Blog

Test Shiny Garage Insider

Ten produkt jest kosmetykiem dość uniwersalnym, bo przeznaczonym do czyszczenia wszystkich powierzchni wewnątrz auta. Czy ta uniwersalność sprawdza się w praktyce? Sprawdziliśmy to! 

Producent mówi o nim tak:

Insider to innowacyjny produkt do czyszczenia wszelkich elementów wewnętrznych. Preparat charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami czyszczącymi, zmiękcza brud i pozwala go w bezpieczny sposób usunąć z czyszczonej powierzchni. Nie wymaga wypłukiwania, może być aplikowany na każdy typ powierzchni wewnątrz samochodu, posiada przyjemny grejpfrutowy zapach. Charakteryzuje się dobrymi właściwościami piennymi, dlatego zalecamy stosowanie z pędzelkiem lub pianownicą.

Jesteśmy zdania, że nie każdy musi lubić Interior Cleanery. Warto jednak mieć je pod ręką do szybkiego detailingu wnętrza, kiedy wymaga ono tylko kilku pociągnięć fibrą. To typowo detailingowych prac, zazwyczaj profesjonaliści podchodzą nieco inaczej. 

Aplikacja

Naszą uwagę zwraca przede wszystkim elegancka, przejrzysta i odświeżona szata graficzna. Wygodny atomizer ułatwia pracę z produktem. Nie odnotowaliśmy też żadnych przecieków. Podczas aplikacji można poczuć zapach delikatnego grejpfruta. Pacjentem został Renault Koleos. Do czyszczenia wykorzystaliśmy pędzel od ValetPro, a dla podniesienia efektu, przedzieliliśmy próg taśmą. Sama powierzchnia zabrudzona konkretnym brudem.

Produkt nie pienił się zbyt mocno, ale nie zrażamy się, bo wiemy, że mocna piana nie zawsze się sprawdza. Kilka ruchów pędzlem, bez szorowania – efekt zaskakująco dobry! Nic nie zostało na powierzchni, jak widać na zdjęciu. Bok drzwi jest często obijany przez buty – tu również produkt poradził sobie doskonale. 

W opisie produktu mamy jasny zapis: "może być aplikowany na każdy typ powierzchni wewnątrz samochodu" – nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdzili tego na własnej skórze. I to dosłownie! Wykorzystaliśmy do tego szczoteczkę – efekt znów bardzo dobry. 

Metoda „na szybko” na desce rozdzielczej i reszcie wnętrza. Znów żadnego zawodu – powierzchnia wyczyszczona idealnie. Tu jednak na chwilę zatrzymaliśmy się przy pedałach. Gruby brud to mocny temat – ale nie dla Insidera. Tu byliśmy naprawdę bardzo zaskoczeni i zadowoleni. 

Z tej euforii wskoczyliśmy do innego auta – C3. Często na plastikach przy pomocy APC pojawiały się smugi na desce. Insider nie pozostawił wątpliwości i żadnych smug! Praktycznie w żadnym miejscu nie mieliśmy zastrzeżeń, co widać na załączonych zdjęciach. Ocenić możecie sami. 

Wnioski

Insider to doskonały produkt wysokiej jakości, który jest godny polecenia.   

Plusy: 

+spora moc czyszcząca (nie ukrywam spodziewałem się bardzo lekkiego rozcieńczonego APC do przetarcia jedynie kurzu, a tu miłe zaskoczenie 💪) 

+przyjemny lekki przy pracy grejpfrutowy zapach 

+solidny atomizer z fajną mgiełką, a co za tym idzie spora wydajność +cena do jakości zgrana wg mnie odpowiednio +możliwość szybkiego ogarnięcia auta bez konieczności wypłukiwania   

Minusy: 

- jedyne, do czego możemy się przyczepić, to rzeczywiście mała objętość piany.   

Insider zostaje z nami na dłużej, to na pewno!

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.