Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Usuwanie rys z plastiku - jak skutecznie zabezpieczyć plastik przed zarysowaniem i jak usunąć już nagromadzone rysy

By carstyle / Blog

Usuwanie rys z plastiku - jak skutecznie zabezpieczyć plastik przed zarysowaniem i jak usunąć już nagromadzone rysy

Intensywna eksploatacja auta nie pozwala na zachowanie idealnego wyglądu wnętrza. Plastiki to jeden z elementów najbardziej narażonych na zarysowania. Codzienne korzystanie z samochodu, przebywanie w nim dzieci i wszelkie ostre przedmioty powodują zarysowania i matowienie plastikowych części, nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. A do tego dochodzi jeszcze pogoda i wszelkie warunki atmosferyczne, które dodatkowo osłabiają plastikowe powierzchnie. Jak zabezpieczyć je przed zarysowaniami i jak pozbyć się tych już powstałych rys?

Jak powstają rysy?

Dyskomfort spowodowany rysami na samochodzie, może skutecznie obniżać nastrój właściciela i odbierać radość z jazdy. Co więcej, rysy na plastiku samochodu mogą obniżać jego wartość rynkową, a w przypadku sprzedaży auta, nowy potencjalny właściciel z pewnością zwróci na nie uwagę i będzie chciał obniżyć cenę.  Usuwanie rys nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Odpowiednie działania pozwolą zachować wartość samochodu. Jest kilka skutecznych sposobów, aby usunąć duże rysy na plastiku, zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej części auta.  

SPOSÓB 1 OPALARKA DO PLASTIKÓW 

Lekkie opalanie pozwoli na stopienie krawędzi rysy, dzięki temu stanie się ona o wiele mniej widoczna. Należy jednak mieć przy tym pewną rękę i dobrą opalarkę. Jeśli nie posiadasz takiego urządzenia, warto wypróbować delikatne działanie zapalniczki. Pamiętaj jednak, żeby zrobić to w odpowiedniej odległości, aby na powierzchni nie powstały bąble.  

 SPOSÓB 2 LAKIER STRUKTURALNY 

To sposób, który doskonale sprawdza się w momencie, kiedy nie chcesz eksperymentować z opalaniem rys. Świetnie regeneruje powierzchnię, którą jednak przed użyciem należy dokładnie wyczyścić. Taki lakier strukturalny wiąże lakier nawierzchniowy i maskuje rysy. Możesz dobrać preparat o odpowiednim kolorze i cieszyć się plastikiem wolnym od rys.  

SPOSÓB 3 WYMIANA ELEMENTU 

Do takiego rozwiązania jednak raczej nie zachęcamy, ponieważ zakup zupełnie nowego elementu wiąże się z dużymi kosztami, a dodatkowo należy wymienić go w sposób fachowy - nie każdy to potrafi, natomiast wyspecjalizowany warsztat doliczy pewną sumę. 

Jak zabezpieczyć plastiki przed zarysowaniami?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego warto skorzystać z odpowiednich środków, które nie tylko ochronią plastiki przed rysami, ale też zamaskują drobne ryski. W naszym sklepie znajdziesz dwa preparaty idealne do tego typu zabiegów: Shiny Garage Jet-Black Exterior Trim Restorer 500ML - wysokiej jakości dressing do plastików zewnętrznych, który zawiera wysokiej jakości polimery, woski i sealanty, które zabezpieczają elementy plastikowe i chronią przed ich matowieniem. Ten preparat to doskonała odżywka o kremowej konsystencji. 

ADBL INTERIOR WOW 1L Dressing do wnętrza nadaje doskonałe satynowe wykończenie i zapobiega degradacji tworzyw sztucznych. Zawiera silne filtry UV, które chronią przed blaknięciem.  Tak zabezpieczona powierzchnia będzie świetnie zabezpieczona przed zarysowaniami i odporna na działanie promieni słonecznych, które powodują mikrouszkodzenia. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.