Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Mycie felg i opon

Mycie felg i opon - Lista produktów

Mycie felg i opon

Felgi oraz opony to elementy wyjątkowo podatne na zabrudzenia. Odpowiednie kosmetyki samochodowe do mycia felg i opon są gwarancją oczekiwanego efektu estetycznego. Dobrze umyte, błyszczące felgi to wizytówka każdego samochodu. Niewielu kierowców pamięta, że opony są najbardziej narażone na zabrudzenia. Codziennie pokonywane kilometry nie mogą być przeszkodą do utrzymywania auta w czystości. Mycie felg ułatwią specjalne preparaty, które poradzą sobie z zanieczyszczeniami, a dodatkowo zabezpieczą powierzchnię przed ich osadzaniem.

Do podstawowej grupy produktów mycia opon i felg zalicza się preparaty do czyszczenia felg z osadów asfaltowych, smoły i smarów. To jedne z najcięższych do umycia zabrudzeń, które każdego dnia osadzają się na felgach i oponach, powodując ich niszczenie i słaby efekt wizualny. Trudne do usunięcia są także naloty z tarcz i klocków hamulcowych. Częstotliwość powstawania tych zanieczyszczeń jest bardzo wysoka, lecz odpowiednie kosmetyki np. typu "krwawiąca felga" wyczyszczą je skutecznie, a dodatkowo spowolnią ponowne osadzanie się brudu.

Mycie felg

Jeżeli dążysz do tego, aby Twój samochód prezentował się niesamowicie dobrze, pamiętaj, że samo dbanie o lakier i nakładanie na niego efektownych powłok nie wystarczy. Auto straci na uroku, jeżeli jego felgi i opony będą brudne. Brak regularnego mycia felg odpowiednimi preparatami może wiązać się z nagromadzeniem się na nich sporej ilości zanieczyszczeń, których usunięcie może być nieco kłopotliwe. Warto poświęcić kilka minut więcej na myjni samochodowej i zaaplikować na felgi odpowiednie produkty do mycia felg. Jeżeli nie zareagowałeś odpowiednio wcześniej na gromadzącą się warstwę brudu, nasze specjalistyczne środki do mycia felg pomogą Ci się z nim uporać.

Zanim przystąpisz do zabiegu mycia felg, pamiętaj, że nie należy ich czyścić bezpośrednio po jeździe samochodem. Felgi szybko i dość mocno się nagrzewają. Myjąc chłodne koła, unikniemy zniszczenia lakieru i przezroczystej powłoki na felgach. Ponadto woda z szamponem wysychająca na gorącej powierzchni zostawia plamy.

W ofercie sklepu internetowego CarStyle znajdziesz szeroką gamę produktów do mycia felg. Możesz wybierać spośród kilku rodzajów produktów, a są to środki do mycia felg w formie płynu, żelu oraz produkty z efektem bardzo popularnej krwawej felgi.

Środki do mycia felg

Płyny do mycia felg, zwykle zamknięte są w wygodnej butelce ułatwiającej ich rozcieńczanie. Takim środkiem wystarczy spryskać felgi aluminiowe lub stalowe i nie wymaga on dodatkowej pracy. Doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami, jakie osadzają się na felgach na co dzień na drodze. Dodatkowo niektóre płynne środki do mycia felg usuwają metaliczne zanieczyszczenia z całego samochodu i podwozia. Poradzą sobie nawet z wżartymi cząsteczkami rdzy, metalu, pyłu z klocków hamulcowych czy gumy. Produkty do mycia felg w płynie ma w swojej ofercie m.in. polski producent Chemotion i jest to Special Wheel Cleaner do mycia felg polerowanych i chromowanych. Jest całkowicie bezpieczny dla czyszczonych powierzchni, świetnie domywa i odtłuszcza zabrudzenia. Płyn do mycia felg wyprodukował również ADBL i jest nim Wheel Warrior. To kwasowy płyn do mycia felg o przyjemnym i intensywnym, owocowym zapachu. Z łatwością rozpuszcza brud, rdzę oraz osady po twardej wodzie. Doskonale sprawdza się przy okresowym myciu i domywaniu felg,  jako etap poprzedzający zastosowanie ADBL Vampire Liquid

Żelowe środki do mycia felg przede wszystkim lepiej utrzymują się na czyszczonej powierzchni, dzięki czemu mogą dokładniej wchodzić w reakcje z brudem. Żelowa konsystencja zwiększa ich wydajność i zdecydowanie poprawia skuteczność.

Preparaty do mycia felg typu krwawej felgi, charakteryzują się swoim niecodziennym kolorem. Produkt po wejściu w reakcję z brudem znajdującym się na czyszczonej powierzchni felgi zmienia swój kolor na intensywnie, krwisty czerwony. Właśnie ta reakcja powoduje skojarzenia z krwawą felgą. Kolor ten w rzeczywistości pochodzi od brudu i rdzy znajdujących się na felgach samochodowych i nie ma na nie negatywnego wpływu. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko środki do mycia felg z efektem krwawienia, ale także produkty w neonowych kolorach np. pochodzące od marki RR Customs z serii Bad Boys.

Deironizer do felg jest specjalnym środkiem do mycia felg, który usuwa metaliczne zanieczyszczenia. Zawiera kompozycję środków chemicznych, które reagują z uporczywymi opiłkami metalu, umożliwiając ich usunięcie i nie niszcząc jednocześnie delikatnej powierzchni felgi. Jest to jeden ze składników występujących w produktach typu krwawa felga, ale możesz go także kupić jako osobny produkt.

Mycie felg i konserwacja

Dokładne mycie felg jest podstawą w procesie ich pielęgnacji. Efekt blasku i odnowienia osiągniesz tylko przy odpowiedniej konserwacji. Zabezpieczenie felg odpowiednim preparatem zmniejszy stopień osiadania na nich kurzu, przyklejaniu się błota oraz innych uciążliwych zanieczyszczeń. Nie da się zapobiec zabrudzeniom podczas jazdy, jednak produkt konserwujący felgi odpowiednio zabezpieczy felgę przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, czy śnieg i sól zimą.

Mycie opon

Opony samochodu są jednym z najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia auta. Każdego dnia mają bezpośredni kontakt z podłożem. Często wystawiane są na trudne warunki pogodowe oraz na kamienie, piasek i rozgrzany asfalt. Regularne i dokładne mycie opon, szczególnie po dłuższych trasach, będzie skutkowało poprawą ich kondycji, a w rezultacie zapobiegnie nadmiernemu ich ścieraniu.

Systematyczne mycie matowych i wyblakłych opon sprawi, że odzyskają swój pierwotny blask. Specjalistyczne produkty ponownie wydobędą z nich głębię koloru, oczyszczą, odtłuszczą je i przygotują do etapu pielęgnacji, czyli nałożenia tzw. dressingu do opon. Tak zregenerowane opony przejadą jeszcze wiele długich kilometrów.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz starannie wyselekcjonowane preparaty do mycia opon, sprawdzonych i cenionych marek, takich jak ADBL, czy Shiny Garage. Z nimi zabieg mycia opon będzie łatwy i przyjemny. Dzięki nim uzyskasz pożądany efekt dobrze umytego i wypielęgnowanego samochodu, na którym zależy każdemu kierowcy. Mycie opon warto zacząć od usunięcia wszelkich większych zanieczyszczeń, jakimi są gałązki, kamyki, czy piasek. Następnie po dokładnym myciu zewnętrznej warstwy opony za pomocą myjki ciśnieniowej, przechodzimy do mycia właściwego. Każde opakowanie produktu do mycia opon ma dołączony trigger, który ułatwi i usprawni Ci aplikację na czyszczoną powierzchnię. Zapoznaj się z całą gamą środków do mycia opon w CarStyle i wybierz idealny dla siebie produkt.

Akcesoria do mycia opon i felg

Do efektywnej i komfortowej pracy potrzebujesz wysokiej jakości akcesoriów do mycia opon i felg. Dzięki nim zapobiegniesz uszkodzeniom i rysowaniu czyszczonej powierzchni, które mogłyby powstać podczas nieprawidłowo przeprowadzonej pielęgnacji pojazdu i jego elementów.

Najlepszym wyborem pędzelków oraz szczotek do mycia felg będą te o trzonie plastikowym lub gumowym. Istnieje duże ryzyko, że drewniane elementy pędzelków mogą powodować zbieranie wilgoci, stopniowe wchłanianie chemii do wnętrza struktury, a to prowadzi do gnicia. Gumowy lub plastikowy trzon eliminuje takie zjawisko, zapewnia lepszy chwyt oraz gwarancję precyzyjnego użytkowania. Drugim ważnym elementem pędzli i szczotek do mycia felg jest włosie, które powinno być syntetyczne lub powinna być to mieszanka włosia syntetycznego z naturalnym. Takie rozwiązanie zapewnia wytrzymałość na agresywną chemię, która zawarta jest w środkach do mycia felg.

Akcesoria do mycia opon powinny spełniać takie same wymogi jak te w przypadku szczotek i pędzli do mycia felg. Szczotka lub pędzel do mycia opon będzie bardziej skuteczna, jeśli będzie miała gęste, syntetyczne włosie. Natomiast jeśli nie jesteś wyposażony w osobne pędzle lub szczotki do mycia opon i felg, możesz używać akcesoriów do felg. Pamiętaj jednak o odpowiednim oczyszczeniu ich przed użyciem, aby nie wymieszać ze sobą produktów myjących.