Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Ochrona I pielęgnacja lakieru

Ochrona I pielęgnacja lakieru - Lista produktów

Pielęgnacja i ochrona lakieru samochodowego

Pielęgnacja lakieru to wymagający czasu i precyzji proces, którego efekt jest spektakularny. Z odpowiednimi, profesjonalnymi preparatami, korekta lakieru będzie łatwa i przyjemna w wykonaniu. Dzięki dobrym padom, pastom polerskim, płynom inspekcyjnym, czynność ta zostanie przeprowadzona szybko i bez żadnych problemów. Efekt końcowy zachwyci nie tylko kierowcę, ale także pasażerów. Najlepsze, a zarazem najskuteczniejsze środki do polerowania, doprowadzą Twój samochód do idealnego stanu. Kolejnym krokiem po korekcie jest ochrona lakieru samochodowego.  Jeśli jesteś miłośnikiem profesjonalnego, a przy tym domowego auto detailingu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki i samodzielnie zadbać o każdą przestrzeń w samochodzie.

Ochrona lakieru samochodowego jest kluczem do zadbanego, pięknego wyglądu karoserii. Najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie, odżywienie i pielęgnacja powierzchni. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroką gamę produktów do detailingu samochodu: środków i akcesoriów do pielęgnacji lakieru, takich jak quick detailery, woski naturalne carnauba, woski hybrydowe, woski syntetyczne i sealanty, powłoki ceramiczne, powłoki kwarcowe, a także preparaty typu AIO, które polerują, wypełniają i nabłyszczają karoserię. Posiadamy kosmetyki samochodowe najbardziej cenionych przez klientów marek, takich jak SOFT99,Shiny Garage, ADBL, RRC, Chemotion, Deturner i wielu innych. 

Pielęgnacja lakieru samochodowego

Auto detailing można nazwać filozofią na temat dbania o samochód. Podczas prac detailingowych ważny jest każdy, nawet najdrobniejszy element. Dodatkowo każda czynność to proces, którego składową jest wiele elementów. Podczas takich prac nic nie jest przypadkowe, wszystkie kosmetyki mają swoje jasno określone zadanie oraz kolejność, w jakiej się ich używa. Dlatego, aby zacząć pracę nad zabezpieczeniem i odnową lakieru w Twoim samochodzie, musisz odpowiednio przygotować siebie, jak i swoje auto. Przed każdorazowym nałożeniem jakiejkolwiek dodatkowej warstwy pielęgnującej na lakier pojazdu, musisz go odpowiednio oczyścić ze wszystkich, nawet najmniejszych zabrudzeń. Podstawową czynnością, jaką musisz wykonać, aby skutecznie ochronić lakier samochodowy, jest mycie dwuetapowe. Pierwszym etapem jest usunięcie z powierzchni samochodu wszystkich zanieczyszczeń w postaci piasku, małych gałązek itd. Możesz zrobić to za pomocą samej wody pod ciśnieniem lub przy pomocy aktywnej piany. Jeśli chcesz cały proces pielęgnacji lakieru samochodowego przeprowadzić na własnym podwórku, niezbędnym akcesorium może okazać się pianownica. Zadaniem tego urządzenia jest aktywowanie aktywnej piany, dzięki niemu będziesz mógł wygodnie rozłożyć produkt na karoserii auta. Aktywna piana skutecznie penetruje uporczywe zabrudzenia i sprawia, że będzie o wiele łatwiej je usunąć. Drugim krokiem jest mycie zasadnicze szamponem. Tym etapem jest dokładne oczyszczenie karoserii ze wszystkich zabrudzeń takich jak kurz, błoto, zanieczyszczenia organiczne itd. Tutaj bardzo przydatne może okazać się wiadro z separatorem brudu.

Aby pielęgnacja i ochrona lakieru samochodowego przyniosła jak najlepszy efekt, warto wypolerować powierzchnię, aby ją wygładzić i usunąć rysy. W domowych warunkach możesz z powodzeniem zlikwidować małe i średnie zarysowania. W CarStyle znajdziesz wiele padów i past polerskich o różnych właściwościach i stopniach ścieralności. Kosmetyki samochodowe do ochrony lakieru będą mogły efektywniej działać i zapewnić lepszy efekt, dzięki temu, że polerowanie spłyci głębsze rysy.

Pamiętaj, aby sprawdzić zalecenia producenta przed nałożeniem jakiejkolwiek powłoki lub wosku. W przypadku wielu produktów do pielęgnacji lakieru samochodowego karoseria pojazdu musi być odpowiednio odtłuszczona. Preparaty do odtłuszczania lakieru pozwolą na równomierne rozłożenie się powłok, zminimalizują ryzyko powstawania plam i usuną pył, który mógł osadzić się na lakierze, po procesie polerowania.

Ochrona lakieru samochodowego

Podstawowym zadaniem środków aplikowanych na lakier jest ochrona lakieru samochodowego. Preparaty te zapewniają swoistą tarczę karoserii Twojego samochodu, która tworzy barierę dla szkodliwych i niszczących lakier czynników zewnętrznych, takich jak kwaśne deszcze, promieniowanie UV, sól drogowa, piasek czy chemia stosowana na myjniach samoobsługowych. Dzięki zabiegom pielęgnacji lakieru eliminujemy zjawiska degradacji lakieru, korozji, nadmiernego zużycia i szybkiego matowienia. Regularne dbanie o ochronę lakieru samochodowego pozwala cieszyć się jego blaskiem przez długie lata. Preparaty do zabezpieczania lakieru różnią się między sobą sposobem nakładania oraz  trwałością. Oprócz tego poszczególne woski i powłoki nadają różne efekty wizualne, ze względu na zastosowane składniki w produkcie.

O ochronę lakieru warto dbać regularnie, tak aby nakładane warstwy zabezpieczające mogły w pełni chronić karoserię pojazdu przez cały rok. Nie ma lepszego lub gorszego momentu na aplikację środków do pielęgnacji lakieru. Warunki atmosferyczne oraz drogowe są różne dla poszczególnych pór roku. Latem nałożona powłoka będzie chronić lakier przed jego utlenianiem. Bardzo niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe ma negatywny wpływ na trwałość i wygląd lakieru, powodując płowienie i blaknięcie. Z kolei zimą, szczelnie zamknięta powłoka lakiernicza jest odporna na działanie soli drogowej, która na niezabezpieczonym lakierze potrafi spowodować ogromne spustoszenie.

Ochrona lakieru – trwałe powłoki

Powłoka ceramiczna, hydrofobowa i kwarcowa to produkty o zbliżonym zastosowaniu. Są one bardzo trwałą i skuteczną ochroną lakieru, dzięki nanotechnologii wykorzystanej w procesie produkcji.  Niesamowita szklistość, doskonała hydrofobowość, szczelne zamknięcie lakieru pozwala zachować blask auta przez wiele lat. Powłoki między sobą różnią się trwałością, która zależy od budowy i bazy powłoki.

Powłoki kwarcowe mają silną przyczepność do lakieru, tworzyw sztucznych oraz szkła i doskonale się z nimi spajają. Nie burzą naturalnych właściwości już naniesionych na samochód powłok, dlatego idealnie sprawdzą się jako dodatkowe zabezpieczenie dla np. wosku. Idealnie wypełniają braki w lakierze i wygładzają jego powierzchnię.

Powłoki ceramiczne są zalecane do użytku dla osób doświadczonych w auto detailingu oraz dla profesjonalistów. Zapewniają długotrwały połysk, głębię koloru i ochronę lakieru na najwyższym poziomie. Dzięki wypełnianiu porów powłoki lakierniczej zabezpieczają przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Wypełnia drobne niedoskonałości, a także nadaje powierzchni śliskość i efekt hydrofobowy, co przekłada się na dobre właściwości samoczyszczące.

Powłoka hydrofobowa to najprostsza w aplikacji powłoka. Nadaje śliskość, szklistość lakieru oraz podbija jego kolor. Ma świetne właściwości kryjące, co pozwala na błyskawiczne odświeżenie i ochronę lakieru samochodowego. Tworzy niewidzialną powłokę, która chroni przed mikro zarysowaniami. Dzięki wysokiej hydrofobowości utrzymanie pojazdu w czystości staje się banalnie proste. 

Pielęgnacja lakieru samochodowego – szybko i bezproblemowo

Jeśli jesteś detailingowym amatorem lub chcesz szybko i skutecznie poprawić wygląd oraz zabezpieczenie karoserii auta, wypróbuj preparaty do pielęgnacji lakieru samochodowego w formie Quick Detailerów. Produkty te nadadzą niesamowitą śliskość, przyciemnienie oraz wydobycie głębi koloru. Szybko i łatwo przywrócą blask twojemu samochodowi, pozostawiając trwałą powłokę. Przedłuży żywotność wosku na Twoim samochodzie i zapewni świetne właściwości hydrofobowe.

Kolejnym produktem do szybkiej ochrony lakieru samochodowego jest wosk w sprayu. Preparaty tego typu często wywarzane są na bazie oryginalnego wosku carnauba lub specjalistycznych polimerów. Są to bardzo wydajne produkty do szybkiego zabezpieczania wszystkich rodzajów lakierów samochodowych. Skutecznie nadają widoczny połysk karoserii, a nawet szybom auta. Zabezpieczają lakier przed wpływem promieniowania UV. Dzięki płynnej konsystencji są to produkty niezwykle wygodne w aplikacji.