Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Aktywne piany czym się różnią?

By carstyle / Blog

Aktywne piany czym się różnią?

Aktywna piana to ostatnio bardzo popularny sposób na mycie wstępne samochodów. Jak wiadomo, aby odpowiednio przygotować pojazd na bardziej profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, na początku należy go wstępnie opłukać z codziennego kurzu i osadów. Do tego wręcz idealnie nadaje się innowacyjna aktywna piana – łatwa, szyba i skuteczna w działaniu!

Aktywna piana – co to jest?

Aktywna piana to dedykowana i skuteczna chemia samochodowa, która ma za zadanie zmiękczyć brud znajdujący się na pojeździe. Aktywna piana samochodowa stała się niezwykle popularna szczególnie na lepszych myjniach samochodowych. Po jej nałożeniu na karoserię, wchodzi ona w reakcje z brudem i wstępnie oczyszcza lakier. Zmiękczone zabrudzenia, będzie nam łatwiej usunąć w kolejnych etapach mycia samochodu.

Jaka aktywna piana?

Najtrudniejszym etapem jest wybór właściwego preparatu, który zadziała skutecznie, a jednocześnie nie uszkodzi powłok czy lakieru na samochodzie. Oczywiście możemy korzystać z gotowej aktywnej piany na myjniach samochodowych, jednak jak można się domyślić, preparaty specjalistyczne do „domowego” użytku są dużo bardziej skuteczne oraz bardziej skoncentrowane. Zatem jaką aktywną pianę wybrać, aby skutecznie oczyścić swój pojazd?

Aktywna piana rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele różnych aktywnych pian samochodowych, różnych producentów. Różnią się one jednak swoim składem i działaniem. Poniżej przedstawimy podstawowe różnice między najbardziej popularnymi pozycjami.

Aktywna piana o neutralnym pH

Chyba najbardziej popularne na rynku są aktywne piany o neutralnym pH. Zapewniają one pełne bezpieczeństwo nie tylko dla lakieru samochodowego, ale również dla powłok, które się na nim znajdują. Z jednej strony skutecznie zmiękczą zabrudzenia i ułatwią nam mycie pojazdu, z drugiej strony nie naruszą zastosowanych warstw ochronnych. Dobrym przykładem jest RRC Active Foam. To chyba najbardziej podstawowa forma aktywnej piany, jaką znajdziemy na rynku. Z jednej strony neutralne pH, bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, z drugiej skuteczne związanie z zabrudzeniami, rozpuszczenie ich i odseparowanie od karoserii. Inną podstawową aktywną pianą jest Shiny Garage Friut Snow Foam, która oprócz neutralnego pH, wyróżnia się jeszcze słodkim, owocowym zapachem. Jednocześnie skutecznie usuwa zabrudzenia i zabezpiecza powłoki. ADBL Yeti to kolejna aktywna piana o przyjemnym jagodowym zapachu, która z kolei ma niezwykłą konsystencję przypominającą bitą śmietanę. Ułatwia ona nakładanie aktywnej piany na poszczególne elementy samochodu, a dodatkowo nie spływa tak szybko, dzięki czemu jeszcze dokładniej odseparowuje brud.

Aktywna piana Pre-Wash

RRC Traffic Film Remover to bestseller w swojej kategorii! Skutecznie usuwa brud z powierzchni samochodu i doskonale przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Dzięki specjalnie przygotowanemu składowi, usuniemy przy jej pomocy nie tylko codzienny kurz, ale również bardziej uciążliwe zanieczyszczenia.

Podobną aktywną pianą do samochodu, ale nieco bardziej zaawanasowaną jest Shiny Garage Pre-Wash Citrus, która w swoim składzie posiada naturalne olejki cytrusowe. Dzięki temu nie tylko ma przyjemny zapach, ale jest także całkowicie bezpieczna dla skóry dłoni. Posiada składniki zwilżające i chelatujące, które zapewniają zupełnie innowacyjne właściwości myjące.

Kolorowa aktywna piana

Na rynku znajdziemy również kolorowe aktywne piany. Najbardziej popularna jest żółta aktywna piana Shiny Garage Yellow Foam o przyjemnym i niepowtarzalnym bananowym zapachu. Pozycja ta jest nie tylko bezpieczna dla powłok, ale także idealnie sprawdzi się do pielęgnacji jasnych lakierów samochodowych. Piana ma intensywnie żółty kolor, ale nie barwi pojazdu, kostki brukowej, ani innych powierzchni. Często spotykana jest również niebieska aktywna piana Shiny Garage Blue Foam. Ta pozycja spodoba się szczególnie panom, ponieważ posiada silny i mocny zapach męskich perfum, który niejako pozostaje na mytych powierzchniach. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, aktywna piana samochodowa ma niebieski kolor, ale nie barwi mytych elementów. Doskonale nada się do jesienno-zimowej, codziennej pielęgnacji pojazdu. Ostatnim popularnym kolorem aktywnej piany samochodowej jest różowy. Shiny Garage Pink Foam ma ciekawy rabarbarowy zapach i intensywnie różowy kolor. Dobrze domywa zabrudzenia, nie naruszając powłok, a dzięki specjalistycznemu składowi utrzymuje się na powierzchni samochodu nawet do 7 minut! Nie musimy się również martwić o ubranie, ponieważ różowa aktywna piana nie barwi ciała, ubrań, ani mytych powierzchni samochodu.

Aktywna piana czy warto?

Oczywiście, że warto! Aktywna piana to nowoczesny i bardzo skuteczny środek do wstępnego mycia samochodu. Nie tylko jest łatwa w zastosowaniu, ale również nie wymaga od nas szorowania oraz poświęcania dużej ilości czasu. Tak naprawdę wystarczy sporządzić odpowiedni roztwór aktywnej piany z wodą, a następnie przy pomocy pianownicy nanieść ją na pojazd. Dzięki składnikom pianotwórczym, preparat osiądzie na karoserii i utrzyma się przez kilka minut, wchodzą w reakcje z zanieczyszczeniami. W tym czasie nie tylko je zmiękczy, ale również w miarę możliwości odseparuje, dzięki czemu wystarczy potraktować samochód wodą pod ciśnieniem, a większość codziennego brudu zejdzie sama- bez większego wysiłku. Takie mycie wstępne, przy pomocy aktywnej piany do samochodu, należy wykonać zawsze, przed każdym innym zabiegiem pielęgnacyjnym. W połączeniu z profesjonalnym szamponem, doskonale przygotuje ona pojazd do nałożenia powłoki, polerowania czy innych zabiegów czyszczących.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.