Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Niewidzialna wycieraczka ułatwi jazdę jesienią

By carstyle / Blog

Niewidzialna wycieraczka ułatwi jazdę jesienią

Deszcze nieustannie uprzykrzają kierowcom podróżowanie. Zmniejszona widoczność wpływa na bezpieczeństwo jazdy, a ciągłe wytężanie wzroku jest tym bardziej uciążliwe podczas długich lub częstych tras. Istnieje produkt, który szybko rozprawi się z kroplami deszczu na szybie – niewidzialna wycieraczka ma jednak swoich zwolenników, jak i krytyków. Jak dokonać najlepszego wyboru?

Co to jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka to efekt powłoki hydrofobowej, nakładanej na szyby samochodowe. Przy minimalnej prędkości przewidzianej przez producenta preparatu, woda odprowadzana jest z szyby bez konieczności użycia wycieraczek. Dzieje się tak również na lusterkach i szybach bocznych, które zazwyczaj są pokryte utrudniającymi widoczność kroplami deszczu. Woda zbiera się w formie dużych kropel, które zdmuchuje powiew powietrza. W ten sposób na powierzchni szyby nie zbiera się woda. 

Niewidzialna wycieraczka na przedniej szybie – czy to ma sens?

Przednia szyba posiada wycieraczki automatyczne, które świetnie zbierają wodę nawet w najbardziej trudnych warunkach. Co ważne, należy zawsze sprawdzać stan swoich wycieraczek. Jeśli ich skuteczność się obniża, warto wymienić je na nowe. Powłoka hydrofobowa na przedniej szybie w normalnych warunkach i drogach miastowych właściwie nie będzie potrzebna. Wycieraczki świetnie dadzą sobie radę. Natomiast idealnym rozwiązaniem będzie używanie niewidzialnej wycieraczki na autostradach. Tam duża prędkość obciąża mechanizm używania automatycznych wycieraczek, a powłoka hydrofobowa sprawdzi się znakomicie. Dlatego zastanów się, jakie odległości pokonujesz na co dzień i w zależności od tego, dokonaj dobrego wyboru. 

Jaka jest trwałość powłoki hydrofobowej?

Powłoka hydrofobowa to warstwa, która zużywa się pod wpływem wielu czynników, m.in.:

  • warunków pogodowych,
  • częstotliwości używania wycieraczek automatycznych,
  • płynu do spryskiwaczy

Jeśli powłoka hydrofobowa już spoczywa na powierzchni szyb Twojego auta, staraj się nie nadużywać wycieraczek i środków do czyszczenia powierzchni szklanych. To mocno osłabia powłokę niewidzialnej wycieraczki. Jej trwałość w okresie jesienno-zimowym ocenia się na około 1-2 miesiące, w zależności od powyższych czynników.

Niewidzialna wycieraczka – polecane produkty

W naszym sklepie internetowym znajdziesz niewidzialne wycieraczki od dwóch czołowych producentów RR Customs oraz Shiny Garage. Oba preparaty możemy polecić Wam z czystym sercem – to produkty naprawdę skuteczne i przede wszystkim utrzymujące się na powierzchni o wiele dłużej, niż inne środki z efektem hydrofobowym, dostępne na rynku. 

Shiny Garage Drop Off w formie dyfuzora jest wygodną w użyciu powłoką hydrofobową, zapewniającą zrzut wody już od 50km/h przy aplikacji dwóch warstw. Duża pojemność i średni przedział cenowy sprawia, że stosunek jakości do ceny jest znakomity! Produkt na szybie przedniej utrzymuje się do 6 miesięcy a na szybach bocznych możesz cieszyć się efektem nawet przez cały rok!

RRC Easy Wiper to preparat na bazie ceramiki, który z łatwością rozprowadza się po powierzchni szyby za pomocą wygodnego dyfuzora. Co ważne, jest odporny na działanie środków chemicznych, zapewnia długotrwały efekt hydrofobowy nawet do 6 miesięcy!

Jak przygotować powierzchnię?

Każdy preparat należy aplikować według zaleceń producenta. Natomiast przygotowanie powierzchni zazwyczaj odbywa się podobnie. Szyba powinna być przede wszystkim czysta. Tylko na dokładnie umytą powierzchnię należy stosować produkt. Nie zapomnij także o odtłuszczeniu szyby alkoholem izopropylowym. Niektóre niewidzialne wycieraczki posiadają taki preparat w zestawie. Jeśli nie, należy kupić go jako produkt pomocniczy. Na tak przygotowaną powierzchnię można śmiało położyć niewidzialną wycieraczkę. 

Niewidzialna wycieraczka a podzielone opinie kierowców – czym są spowodowane?

Opinie wielu kierowców są podzielone, jeśli chodzi o zastosowanie niewidzialnej wycieraczki. Ma to związek przede wszystkim z używanym produktem, stanem szyb w samochodzie, a także ich kształtem. Obecnie wielu producentów motoryzacyjnych kładzie nacisk na opływowy kształt szyb w nowych samochodach, aby jeszcze bardziej podbić efekt hydrofobowości. W starszych autach problem niestety może się pojawić. Warto więc przekonać się, jak niewidzialna wycieraczka sprawdzi się w Twoim aucie. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.