Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Chemotion Car Shampoo - test produktu

By carstyle / Blog

Chemotion Car Shampoo - test produktu

Wracamy z kolejnym testem Chemotion, tym razem Car Shampoo. Sprawdźmy, jak się zachowa z ten zwykły-niezwykły szampon. 

Co na jego temat mówi producent? 

Car Shampoo to nasz neutralny szampon do ręcznego mycia samochodu. Ma silne działanie odtłuszczające i oczyszczające lakier. Wysokie skoncentrowanie pozwala umyć jeden pojazd zaledwie 25ml produktu. Znakomicie usuwa nalot z karoserii, tłuste ślady oraz zanieczyszczenia ropopochodne. Podczas ruchów rękawicą wyczuwalny jest duży poślizg, dzięki któremu mycie jest bezpieczne i efektywne. Świetnie nadaje się do mycia samochodów zabezpieczonych woskami lub powłokami ochronnymi. Poprzez dokładne oczyszczenie karoserii przywraca im odpowiedni stopień ochrony lakieru. Przeznaczony jest do mycia na dwa wiadra. Nie wypłukuje i nie osłabia produktów stanowiących zabezpieczenie karoserii. Przyjemny arbuzowy zapach umili prace przy samochodzie.

Początek współpracy

Butelka 250 ml - graficznie standardowo dla Chemotion, czyli fajnie/przejrzyście

 Car Shampoo wydaje się naturalny, a jednak posiada właściwości odtłuszczające. I tu małe zaskoczenie. Lećmy więc do właściwości.    

 Konsystencja płynna. Tutaj plus.  Zapach przyjemny, delikatny arbuzowy

Przebieg od ostatniego mycia ok. 500 km. Całościowo ok. 2kkm. Standardowe zabrudzenia - wlatuje Prewash od FX z pianownicy PA. Stężenie 1:30. 

Przechodzimy do testu!

Czas na mycie właściwe Chemotion. Dozowanie i wypłukiwanie bardzo dobre. Nic nie zostaje w miarce. Dawkowanie zgodnie z zaleceniami 25ml/10l. Wytworzyła się super piana, która nie spływa z rękawicy. Na plus! Do tego bardzo przyjemny poślizg. Pojawiają się „rybie oczka” na lakierze, świadczące o właściwościach odtłuszczających. 

Piana jest stabilna po zaaplikowaniu jej na całe auto – około 4/5 min. Nie spływa, sprawdzi się więc też latem. Szyby standardowo zabezpieczone NW też dostały swoją porcję. Tutaj efekt odtykania również zauważalny.

Tuż przed spłukaniem gdzieniegdzie zauważamy zjawisko tęczy na lakierze. Jakieś specjalne środki odtłuszczające? Być może. Samo spłukanie bez problemów. Żadnych niespodzianek.

Wypłukiwanie (jak na obfitość piany) bardzo dobre. Spodziewaliśmy się początkowo lania wody przez min. 10 minut w celu pozbycia się piany, jednak nie. Miłe zaskoczenie! Minęła chwila i całe auto zostało spłukane. Zdecydowanie poprzez swoje właściwości odtłuszczające jest to szampon z tych, które nie zaburzają hydro, lecz trzeba dać 'chwilę' po myciu, na ostateczny test kropelek.

Wnioski

Chemotion stworzyło świetny szampon w niezłej cenie! Odtyka LSP, nie zaburza hydro, sensowne dawkowanie 25ml/10l, płynna konsystencja, przyjemny zapach, odpowiedni poślizg, wygodne małe pojemności 250 ml (25 zł). Czego chcieć więcej?   Szczerze polecamy ten produkt! Do następnego!

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.