Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jaki płyn do spryskiwaczy wybrać?

By carstyle / Blog

Jaki płyn do spryskiwaczy wybrać?

Czy wyobrażasz sobie długie trasy bez płynu do spryskiwaczy w swoim aucie? Żadna wycieraczka nie sprosta wyzwaniu, jeśli nie będzie mogła współpracować z dobrej jakości płynem. Jaki więc powinien być płyn do spryskiwaczy, aby sprawdził się w danej porze pogodowej?

Czy płyn do spryskiwaczy ma znaczenie?

Płyn do spryskiwaczy wydaje się być jedynie niuansem, który nie ma większego znaczenia. Wystarczy, żeby po prostu był i to wystarczy. Tymczasem to nic bardziej mylnego. Otóż płyn do spryskiwaczy oraz jego jakość ma ogromny wpływ na działanie wycieraczek, komfort jazdy, kondycję szyb, a nawet bezpieczeństwo pasażerów. Dobrej jakości płyn nie tylko nie uszkodzi szyby, ale wręcz zabezpieczy jej powierzchnię przed uszkodzeniami. 

Duże znaczenie ma także wybór odpowiedniego rodzaju płynu, dedykowanego konkretnej porze roku. Płyn letni będzie różnił się od płynu zimowego przede wszystkim określonymi właściwościami. Każda pora roku rządzi się swoimi prawami, choćby ze względu na panującą temperaturę na zewnątrz. I to właśnie od aury uzależniamy wybór płynu. 

Jaki płyn do spryskiwaczy na okres przejściowy?

Płyn letni oraz płyn zimowy – z tymi rodzajami nie powinno być problemu. Ale jaki płyn wybrać jesienią i wiosną, kiedy słońce pojawia się na przemian z lekkimi przymrozkami? Głównym sposobem na ten problem jest przyjęcie zasady, iż płyn zimowy stosujemy do momentu, aż będziemy całkowicie przekonani, że nie pojawią się już mrozy. To najbezpieczniejsza metoda na zachowanie odpowiedniej konsystencji płynu i jego właściwości. 

Drugim sposobem może być dodawanie płynu zimowego do płynu letniego. Tym sposobem produkt przeznaczony na letnie miesiące, zyska właściwości mrozoodporne i będzie działał lepiej podczas okresu przejściowego. 

Jaki powinien być płyn do spryskiwaczy?

Na rynku dostępnych jest wiele płynów, nie tylko różniących się pod względem przeznaczenia odpowiedniego dla danej pory roku, ale także składu oraz ceny. Wielu z nas kusi niska cena poszczególnych płynów do spryskiwaczy, która momentami osiąga kuriozalne przeliczniki. I tak w okresie letnim najtańszy płyn do spryskiwaczy można kupić w granicach 5-6 zł za 4-litrową butelkę. Czy jednak jest to produkt dość dobry i skuteczny, aby sprostać Twoim oczekiwaniom?

Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki płyn do spryskiwaczy jest zatem dobry? Niestety w tym przypadku sprawdza się zasada, że im tańszy płyn do spryskiwaczy, tym niższej jakości będzie to produkt. Dlatego zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów.

1.Przeczytaj skład produktu, który chcesz wybrać i sprawdź wszystkie oznaczenia. 

2.Niektóre płyny niskiej jakości zawierają metanol, który nie tylko jest silnie niebezpieczny, ale także łatwopalny. Może spowodować podrażnienia dróg oddechowych i oczu, a nawet doprowadzić do zawrotów głowy i utraty przytomności. Dlatego wystrzegaj się preparatów, które zawierają ten silnie trujący alkohol. 

3.Nie unikaj płynów, które zawierają nieszkodliwe chemikalia, ponieważ praktycznie każdy płyn zawiera takie części składowe. Bez związków chemicznych byłby bezużyteczny na drodze. Wybieraj jednak optymalne składy. 

4.Wybieraj płyny odpowiednio oznakowane. Tylko takie produkty nie będą powodowały uszkodzenia pojazdu, w tym reflektorów, wycieraczek, szyb i lakieru. 

5.Zwróć uwagę na zapach. Płyny niskiej jakości wykazują się nieprzyjemną wonią, natomiast te lepsze płyny nierzadko zawierają dodatki zapachowe, aby korzystanie z ich było jeszcze bardziej przyjemne dla kierowcy.

Dobry płyn będzie przede wszystkim skuteczny i wydajny, a jego cena będzie optymalna na każdą kieszeń, lecz nie podejrzanie niska. Zwróć więc od teraz większą uwagę na płyn do spryskiwaczy, który wybierasz, a Twój samochód będzie odpowiednio zadbany.  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.