Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Usuwanie rys na lakierze w kilka minut – bez polerowania!

By carstyle / Blog

Usuwanie rys na lakierze w kilka minut – bez polerowania!

Uciążliwe rysy na lakierze potrafią zepsuć humor każdemu kierowcy. Im głębsze rysy pojawią się na karoserii, tym trudniej je później usunąć. Chyba, że masz dedykowane preparaty do tego typu uszkodzeń, które w kilka minut poradzą sobie z zarysowaną powierzchnią auta. Z naszymi poradami usuwanie rys na lakierze jeszcze nigdy nie było tak proste! 

Usuwanie rys na lakierze – politura

Politura to środek w postaci mleczka, przeznaczony do usuwania tych maleńkich, jak i głębszych rys. Usuwanie rys na lakierze jest możliwe dzięki właściwościom ściernym i wypełniaczom, obecnym w składzie politury. Zarysowania są dokładnie wypełnione, a efekt jest fenomenalny. Warto zaznaczyć, że politura nie jest trwałą metodą całkowitego usunięcia rys, ale idealnie potrafi je zamaskować. Politura ma za zadanie również wydobyć głębię koloru z powierzchni auta, aby jego wygląd został odmieniony w kilka minut. 

Jak stosować politurę – usuwanie rys na lakierze

Politurę należy nakładać na dokładnie oczyszczony samochód, aby nie pozostawały na nim żadne zanieczyszczenia, mogące uszkodzić lakier. Po dokładnym myciu, najlepiej pianą aktywną oraz szamponem, a następnie osuszeniu, należy położyć ją na powierzchnię auta ręcznie, bądź maszynowo. 

Politura – ostatni krok przed woskowaniem

Zabieg woskowania nadaje powierzchni auta idealny połysk i blask. Maskuje także niewielkie uszkodzenia lakieru, jednak najlepszy efekt uzyskasz dzięki połączeniu politury oraz wosku. Najpierw zastosuj politurę, a dopiero później użyj wosku, aby dopełnić efekt. 

Politura od Meguiar’s

Dobrej jakości politura wyczyści lakier i zakryje rysy kompleksowo. MEGUIAR'S Ultimate Polish to środek przeznaczony do tego zabiegu, który światową sławą marki, zdobył uznanie konsumentów. Przeznaczony jest do użytku na błyszczących lakierach i dodaje głębi koloru już przed woskowaniem. Dodatkowo usuwa koliste zarysowania oraz smugi z powierzchni lakieru, powodując przy tym efekt lustrzanego odbicia. Tak nieskazitelna powierzchnia auta idealnie odzwierciedla nowoczesny design i jakość auta, nawet w przypadku wieloletnich pojazdów. 

Usuwanie rys na lakierze – zastosowanie politury

Aby usuwanie rys na lakierze za pomocą politury powiodło się, należy stosować ją na zimną i czysta powierzchnię, a środek nakładać w cieniu. Nakładanie ręczne powinno odbywać się za pomocą kolistych ruchów, aby następnie wytrzeć powierzchnię za pomocą mikrofibry. Można także nałożyć politurę za pomocą maszyny, wyposażonej w gąbkę polerską. Tak przygotowana powierzchnia będzie idealnym wstępem do woskowania auta, aby sprawić, że samochód odzyska dawny, pożądany wygląd. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.