Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jaki szampon do samochodu?

By carstyle / Blog

Jaki szampon do samochodu?

Odpowiednia pielęgnacja samochodu to bardzo ważna kwestia, która niewątpliwie wpływa na kondycję, wygląd i trwałość lakieru samochodowego. Systematyczne czyszczenie naszego pojazdu jest bardzo ważne i nie należy go bagatelizować, nie tylko ze względu na efekt wizualny, ale również ochronę i trwałość. Korzystanie z myjni samochodowych nie zawsze kończy się dobrze. Nie każda myjnia korzysta z profesjonalnych preparatów, a szczotki i inne przyrządy bywają niekonserwowane, więc ich wydajność jest mniejsza. Dlatego w poszukiwaniu idealnego sposobu na czysty samochód, fajni motoryzacji sięgają po ręczne mycie pojazdu. W tym celu musimy zaopatrzyć się nie tylko we właściwe aplikatory, ale również środki czyszczące. Najlepiej zacząć od wybrania właściwego szamponu do samochodu.

Jaki szampon do mycia samochodu?

Na rynku znajdziemy wiele różnych propozycji od popularnych producentów. Warto jednak najpierw zastanowić się na jakim efekcie nam zależy i w jaki sposób będziemy produkt aplikować na pojazd. Ceny zależą od składu, skuteczności czy wydajności szamponów samochodowych, dlatego warto dokładnie przejrzeć ofertę na rynku przed podjęciem decyzji.

Szampon samochodowy z neutralnym pH

Najbardziej uniwersalnym szamponem do auta, będzie propozycja z neutralnym pH. Taki szampon samochodowy będzie całkowicie bezpieczny dla czyszczonych powierzchni, nie zniszczy lakieru, a przy okazji również nie uszkodzi naszej skóry. Starannie dobrane składniki szamponu do mycia auta z neutralnym pH, sprawiają że produkt jest bardzo delikatny dla lakieru, a jednocześnie usuwa zewnętrzne i nieuciążliwe zabrudzenia. Taki szampon idealnie nada się do codziennej pielęgnacji, która ma na celu jedynie oczyszczenie powierzchni samochodu z kurzu oraz lekkiego brudu. 

W przypadku szamponów do mycia auta z neutralnym pH warto wziąć pod uwagę np. ADBL Snowball o przyjemnym wiśniowym zapachu, który rozcieńczamy z wodą, więc jest bardzo wydajny. Inną propozycją będzie House Of Wax Rubin, który jest już nieco mocniejszą opcją szamponu samochodowego. Mocno skoncentrowany szampon do mycia auta, idealnie nadaje się do bieżącej pielęgnacji i świetnie przygotowuje lakier do dalszej konserwacji. Ostatnim szamponem do auta jest Wasz ulubiony ADBL Shampoo, czyli klasyczny szampon samochodowy o niepowtarzalnym zapachu coli! Kosmetyk ten posiada dodatki naturalnych olejków cytrusowych i jest w stanie usunąć nawet cięższe zabrudzenia na pojeździe.

Szampon samochodowy do powłok 

Nieco bardziej skomplikowany będzie wybór szamponu do mycia samochodu, kiedy na naszym pojeździe nałożona jest jakaś warstwa – powłoka ochronna. Niejednokrotnie za takie dodatkowe zabezpieczenie płacimy duże pieniądze w serwisach detailingowych, więc zależy nam, aby utrzymało się ono jak najdłużej. W takiej sytuacji trzeba zdecydować się na zakup szamponu do auta, który jest bezpieczny dla powłok.

Najbardziej uniwersalną propozycją bezpieczną dla powłok jest RRC Shampoo, który ma przyjemny winogronowy zapach i neutralne pH. Odpowiednio dobrane składniki tego kosmetyku samochodowego są bezpieczne dla wosków i sealantów, a przy okazji dodatkowo je zabezpieczają.

RRC Shampoo for hybrid wax to z kolei szampon samochodowy przeznaczony typowo do pojazdów z nałożonym woskiem. Szampon do mycia auta ma lekko zasadowe pH, które skutecznie odtyka wosk, co z kolei pozwala cieszyć się efektem hydrofobowym i kropelkowaniem jeszcze dłużej! Profesjonalny szampon do pielęgnacji powłok stworzył producent ADBL. Shampoo Pro to kosmetyk stworzony do odtykania powłok, który szybko się spłukuje nie naruszając warstw ochronnych na samochodzie. Nie tylko doba o gotową powłokę, ale też perfekcyjnie przygotowuje lakier pod korektę lub odtłuszcza przed zabezpieczeniem.

Szampon samochodowy z woskiem

Dla osób, które nie mają wiele czasu, aby nakładać ręcznie powłoki na swój samochód, producenci kosmetyków samochodowych, wymyślili łatwe i proste rozwiązanie. Szampon do mycia auta z woskiem, pozwala nie tylko na skutecznie wyczyszczenie lakieru, ale również dodatkowo go zabezpiecza. Specjalnie dobrane składniki, dodatkowo zabezpieczą warstwę i pozostawią woskowe wykończenie. Shiny Garage Pink Gloss Shampoo&Wax to właśnie takie idealnie połączenie szamponu samochodowego z woskiem. Produkt jest skuteczny, łatwo się wypłukuje, ma przyjemny truskawkowy zapach, a w swoim składzie posiada wosk, który po spłukaniu nie pozostawia smug.

Skuteczny szampon do mycia samochodu

Na rynku dostępne są również szampony samochodowe nieco bardziej agresywne, które mają mocne, kwasowe składy. Takie szampony do mycia samochodu, stworzone są do profesjonalnego stosowania przez osoby, które dokładnie wiedzą jak ich używać. Bezwzględnie trzeba przestrzegać informacji zawartych przez producenta na ich opakowaniu. Kwasowe szampony samochodowe to silne kosmetyki, które dogłębnie penetrują nasz lakier i wyciągają z niego najuciążliwsze zanieczyszczenia. Jednak niewłaściwe ich stosowanie może skończyć się uszkodzeniem karoserii naszego pojazdu.

RRC Active Shampoo to właśnie taki kwaśny szampon do zastosowania podczas mycia właściwego. Ma on kwasowe pH dzięki zastosowaniu delikatnych kwasów w jego składzie, jest bezpieczny dla powłok i skutecznie je odtyka. Dodatkowo kwaśny szampon RRC doskonale poradzi sobie z kilkumiesięcznymi osadami kamienia. Podobny produkt znajdziemy w ofercie producenta Shiny Garage. Double Sour Shampoo&Foam to kosmetyk 2w1, czyli aktywna piana połączona z kwaśnym szamponem. Ten innowacyjny produkt jest super wydajny i służy do pielęgnacji pojazdów, które mają nałożone na lakier powłoki ochronne. Shiny Garage Double Sour Shampoo&Foam dzięki całkowitemu wyeliminowaniu wody ze składu jest bardzo skuteczny i szybko usuwa osady mineralne z lakieru, jednocześnie odtykając powłoki.

Jaki szampon do samochodu?

Podsumowując – jaki szampon do samochodu wybrać? To zależy. Zależy od naszych możliwości, doświadczenia jakie mamy przy pielęgnacji pojazdu oraz tego czy mamy nałożoną powłokę ochronną na lakierze. Warto zaopatrzyć się w produkt, który nie tylko będzie bezpieczny dla naszego pojazdu, ale również zapewni mu dodatkową ochronę.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.