Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Kiedy zaczyna się jesień … czyli, jak przygotować samochód na chłodniejsze dni?

By carstyle / Blog

Kiedy zaczyna się jesień … czyli, jak przygotować samochód na chłodniejsze dni?

Za nami pierwsze chłodniejsze dni. Upalne temperatury zastąpiły rześkie poranki i wieczory, a odrobiny słońca możemy doświadczyć jedynie w ciągu dnia. To znak, że jesień tuż tuż i powinniśmy, jako kierowcy, dobrze się do niej przygotować. Kiedy zaczyna się jesień warto zadbać o kondycję swojego samochodu i zabezpieczyć go przed niesprzyjającą aurą. Przekonaj się, jak zrobić to dobrze! 

Kiedy zaczyna się jesień dla kierowców?

Jesień nie musi być smutna – zdarzają się takie dni, kiedy możemy odczuć naprawdę piękną, złotą i przede wszystkim słoneczną jesień. To dobry czas na uporządkowanie pewnych spraw. Jedną z nich jest właśnie samochód. Dokładnie tak, jak sprzątamy na jesień dom, garaż czy piwnicę, powinniśmy skrupulatnie przygotować samochód do jesieni. Wraz z pierwszymi jesiennymi opadami deszczu, samochód dostaje porządną dawkę niesprzyjających czynników, które mają wpływ nie tylko na jego zewnętrzne elementy, ale także na jego wnętrze. Warto więc kompleksowo zadbać o to, aby był do nich dobrze przygotowany. 

Kiedy zaczyna się jesień – czas na sprzątanie! 

Wrzesień przynosi nam pierwsze przymrozki. Dla samochodów, które nie są garażowane, to pierwsze starcie z przykrą codziennością. Szron na szybach, uniemożliwiający jazdę, przymarznięte uszczelki – każdy z nas zna ten scenariusz i nie raz borykał się z takimi problemami przed wyjazdem do pracy. Zatem kiedy zaczyna się jesień, warto zainwestować w specjalne preparaty, które ułatwią każdy poranek na drodze – ratunkiem będzie np. RR CUSTOMS CAR WASH DEFROSTER, znakomity odmrażacz do szyb, który w mgnieniu oka umożliwi podróż. Jeśli już jesteśmy przy szybach, nie zapominajmy o wymianie wycieraczek na nowe oraz dokładnym umyciu szyb dla lepszej widoczności. Przyłóż ogromną wagę do czyszczenia szyb od wewnątrz. Pozbądźmy się pierwszej wilgoci z zakamarków szyb, ponieważ zanieczyszczenia sprzyjają gromadzeniu się jej w różnych zagłębieniach. A jak wiadomo wilgoć jest pierwszym winowajcą nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu samochodu. Nie zapomnij także o:

  • odświeżeniu i zakonserwowaniu plastików,
  • odświeżeniu tapicerki,
  • dokładnym umyciu auta i wszelkich elementów wewnętrznych,
  • zabezpieczeniu karoserii solidną warstwą wosku, który ochroni lakier przed wilgocią i solą oraz nada jej idealny połysk.

Sprawdź kondycję auta, kiedy zaczyna się jesień! 

Kiedy zaczyna się jesień warto zorientować się w ogólnej kondycji auta. Wcale nie chodzi tu o przegląd w stacji diagnostycznej, a raczej o upewnienie się, że samochód będzie bez problemów pokonywał kolejne kilometry. Sprawdź stan akumulatora – możesz go podładować z zewnętrznego źródła prądu i naprawdę nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, to znacznie wydłuży jego żywotność. Warto także odgrzybić klimatyzację po intensywnym użytkowaniu jej w czasie letnich upałów, czy to samodzielnie za pomocą specjalnego preparatu, czy w warsztacie samochodowym. Twoja klimatyzacja dostanie nowe życie, a Ty czyste powietrze wewnątrz auta. 

Wymiana dywaników

Kluczowym elementem jesiennego przygotowania samochodu jest wymiana dywaników na gumowe. To od ich skuteczności zależy Twoje bezpieczeństwo. Warto zainwestować w naprawdę solidne dywaniki, które amortyzują poślizg i chronią wykładzinę przed nieprzyjemną wilgocią. Dywaniki Frogum, które znajdziesz w Carstyle, spełniają wszystkie te kryteria. Ich jakość zasługuje na uznanie, a wysokie krawędzie zabezpieczają wykładzinę. Do tego są idealnie dopasowane do marki i modelu samochodu, więc nie ma mowy o zaginaniu się krawędzi. Stopery chronią dywanik przed nadmiernym przesuwaniem. Dodatkowo do zestawu dywaników możesz dobrać sobie skrojoną na miarę matę do bagażnika z funkcją organizera, która chroni wykładzinę i zapobiega przesuwaniu się przedmiotów po wnętrzu bagażnika. Bezpieczeństwo jazdy ponad wszystko! A dla dopełnienia całego efektu jesiennych porządków w samochodzie, zainstaluj w nim wyjątkową nutę zapachową od California Scents, która umili podróże nawet podczas niesprzyjającej pogody. 

Polecamy dywaniki gumowe Forgum 3D 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.