Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Myjka ciśnieniowa do samochodu – jak wybrać idealną myjkę dla siebie?

By carstyle / Blog

Myjka ciśnieniowa do samochodu – jak wybrać idealną myjkę dla siebie?

Pewnie nie raz słyszałeś o myjce ciśnieniowej do auta i zastanawiałeś się do czego może być ona potrzebna, skoro dookoła taka ilość myjni samochodowych, które proponują coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Oczywiście, pewnie wiele osób z nich korzysta, ale detailingowi zapaleńcy z pewnością wolą wszystko zrobić samodzielnie na własnym podjeździe! No więc jak może obejść się detailingowy zestaw miłośnika czterech kółek bez dobrej myjki ciśnieniowej? No właśnie, jaka jest ta „odpowiednia” myjka i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Czy na pewno jest mi potrzebna myjka ciśnieniowa?

Jeśli co jakiś czas lub nawet częściej udajesz się na ręczną myjnię samochodowa, myjka ciśnieniowa może być dla Ciebie świetną alternatywą. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także czas i paliwo, które zużywasz na kolejne wizyty na myjni. Do tego raz zainwestowane pieniądze w sprzęt oraz preparat szybko zwrócą się z nawiązką. Warto więc pomyśleć o tym, czy samodzielne dbanie o auto jest Ci bliskie, czy raczej częściej odwiedzasz profesjonalne warsztaty detailingowe, w których wszystko dzieje się poza Twoją wiedzą. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy pomyśl o zakupie myjki ciśnieniowej – może być to doskonała inwestycja. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki? 

Przy ewentualnym wyborze myjki ciśnieniowej należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów, które determinują jej jakość, skuteczność oraz ekonomiczność. A zatem:        

  • solidna, trwała obudowa zapewni użytkowanie przez wiele lat,        
  • pompa aluminiowa lub mosiężna gwarantuje trwałość urządzenia,       
  • pompy kompozytowe z tworzyw sztucznych, choć działają na co dzień dość dobrze, są bardziej wrażliwe na uszkodzenia niż mosiężne, wskutek czego o wiele szybciej ulegają usterkom. 

Jeśli chodzi o ciśnienie robocze myjki, jest to kluczowy punkt do wybrania tej odpowiedniej. Zanim to zrobisz, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakimi zabrudzeniami najczęściej masz do czynienia. Tylko odpowiednio dobrana myjka jest w stanie poradzić sobie z różnym rodzajem zanieczyszczeń. 

 Jeżeli zazwyczaj jest to tylko usunięcie kurzu i świeżego, delikatnego błota oraz odświeżenie karoserii, z powodzeniem sprawdzi się myjka o maksymalnym ciśnieniu roboczym około 110 barów. Na takie lekkie zabrudzenia nie potrzeba niczego więcej. Poradzi sobie ona doskonale z codziennymi zanieczyszczeniami, które nie leżą na aucie w stosunkowo grubych warstwach. 

 Jeśli natomiast masz do czynienia każdego dnia z placem budowy lub potrzebujesz myć swoje terenowe auto po każdym rajdzie lub trasie off road, przyda Ci się myjka z ciśnieniem co najmniej 130 barów. Ze sporą warstwą nawarstwionego błota poradzi sobie doskonale. 

Odpowiednie dobranie ciśnienia myjki sprawi, że podczas usuwania zabrudzeń, nie uszkodzisz lakieru. 

 Świetnym rozwiązaniem są myjki ciśnieniowe, które mają wbudowany układ mieszania wody z detergentami. Takie udogodnienie pozwala zaoszczędzić czas, gdyż nie musisz za pomocą gąbki nanosić detergentu na samochód – myjka zrobi to za Ciebie. Oczywiście, jeśli wybierzesz myjkę bez tego udogodnienia, użycie ręczne preparatu nie jest absolutnie żadnym błędem. Po prostu poświęcisz odrobinę więcej czasu na mycie auta. 

Co mogę umyć za pomocą myjki ciśnieniowej?

Parametry pracy myjki to nie jedyne udogodnienia, które niesie za sobą myjka ciśnieniowa. W wielu przypadkach do myjki jest dołączany także zestaw dodatkowych akcesoriów, jak np. lanca rotacyjna czy lanca kątowa, które pozwalają na umycie porowatych powierzchni lub trudno dostępnych miejsc. Jeśli w zestawie z myjką dołączona jest także szczotka obrotowa, możesz mieć pewność, że usuniesz z powierzchni karoserii wszystkie niechciane zabrudzenia bez obawy o lakier. Z powodzeniem pozbędziesz się np. rozbitych o powierzchnię auta owadów. 

Sama myjka, jak i dołączone do niej akcesoria przydadzą się nie tylko do mycia samochodu, ale także do wielu prac domowych. Za jej pomocą możesz myć:

  • kostkę brukową przed domem, 
  • elewację budynku, 
  • bramy i płoty, 
  • dachówki, 
  • drewniany taras, 
  • nagrobki, 
  • rynny i wiele innych elementów. 

 Jak widać myjka ciśnieniowa do samochodu to dobra inwestycja nie tylko, jeśli chodzi o pojazd, ale także wiele innych elementów, które od czasu do czasu wymagają odświeżenia, a ich mycie nie należy do łatwych. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy uwielbiają dbać o swoje otoczenie, do zainwestowania w myjkę, to z pewnością zaprocentuje!  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.