Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Rękawice i gąbki do mycia

By carstyle / Blog

Rękawice i gąbki do mycia

Decydując się na samodzielną pielęgnację samochodu, trzeba pamiętać, aby bardzo dokładnie dowiedzieć się w jaki sposób i czym najlepiej go czyścić. Profesjonalne serwisy korzystają ze specjalnych produktów i akcesoriów, które bardzo często nie są dostępne w regularnej sprzedaży. Nieprawidłowe kosmetyki oraz gąbki czy rękawice do mycia auta, mogą spowodować wiele – nawet nieodwracalnych – szkód na powierzchni naszego lakieru. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez kierowców, jest mycie samochodu przy użyciu zwykłej gąbki lub szmatki znalezionej w domu. Taki zabieg nie tylko nie da zadowalających efektów (których brakiem, być może zostanie obciążony kosmetyk), ale również uszkodzi lakier, tworząc na nim mikro rysy. Tak naruszona struktura będzie już o wiele słabsza i bardziej podatna na dalsze uszkodzenia czy warunki atmosferyczne.

Zalety rękawic i gąbek do mycia samochodu

Główną zaletą posiadania dedykowanych akcesoriów do mycia samochodu jest fakt, że nie musimy zastanawiać się nad tym czy możemy ich użyć do pielęgnacji. Używając wcześniej jakieś szmatki w domu i np. wycierając nią blat lub jakieś tłuste powierzchnie, dość mocno ją brudzimy. Jeśli użyjemy ją później na lakierze, na pewno go uszkodzimy. Posiadając specjalne gąbki lub rękawice do mycia auta, nie musimy martwić się tym, że uszkodzą one nasz lakier.

Kolejną ogromną zaletą pielęgnacji pojazdów przy pomocy specjalnych rękawic i gąbek do mycia, jest fakt, że bardzo ułatwiają one prace. Są wykonane ze specjalnych materiałów, które nie tylko nie pochłaniają kosmetyków samochodowych (a więc zużyjemy je mniej), ale również skuteczniej je rozprowadzają po całej powierzchni.

Dodatkowo specjalne rękawice do mycia pojazdów wyposażone są w wygodne ściągacze, które zapobiegają spadaniu ich z dłoni podczas mycia. Takie produkty są też bardzo łatwe do utrzymania czystości oraz wykonane z trudnościeralnych materiałów.

Jaki pad do mycia auta?

Decydując się na zakup produktu z przeznaczeniem do mycia auta, wielu kierowców decyduje się właśnie na pady do mycia samochodów. W sklepie internetowym CarStyle.pl posiadamy wyłącznie sprawdzone, przetestowane i warte uwagi produkty, które wyróżniają się swoją trwałością oraz delikatnością. Zdecydowanie najlepszym padem do mycia auta na rynku jest Work Stuff Typhoon Wash Pad, który ma bardzo wysoką chłonność, ergonomiczny kształt i jest wykończony z największą dbałością o detale. Shiny Garage WashPad to kolejny rewelacyjny produkt stworzony przez profesjonalną, znaną i lubianą polską firmę, który dodatkowo charakteryzuje się dużymi wymiarami. Pad do mycia auta od Shiny Garage to największy tego typu produkt na rynku.

Jaka rękawica do mycia auta?

Niewątpliwie najwygodniejszym gadżetem do mycia samochodu jest rękawica. Na polskim rynku jest naprawdę wiele różnych rodzajów rękawic do mycia auta, ale nie każda posiada odpowiednie właściwości. Do naszego katalogu wybraliśmy kilka opcji, które sprawdzą się w różnych sytuacjach, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś dla siebie. Polska firma ADBL zdecydowała się na wyprodukowanie dwóch rękawic o różnych charakterystykach. ADBL CareMitt to delikatna rękawica do mycia auta, która wykonana jest z wysokiej jakości i trwałej mikrofibry. Przy okazji jest również delikatna dla lakieru i bardzo łatwa w utrzymaniu. Jednak osoby, które myślą o profesjonalnym detailingu powinny zainteresować się ADBL ProMitt, która oprócz zalet swojej poprzedniczki, dodatkowo wykonana jest z trudnościeralnego włosia, zapewnia odpowiednie nawilżenie powierzchni i efektywnie myje powierzchnie. Shiny Garage Wash Mitt jest bardzo bezpieczna dla lakieru i minimalizuje powstawanie rys, a przy okazji wyposażona jest w bardzo dopasowany ściągacz. Z kolei rękawica Work Stuff Storm Wash Mitt jest bardzo gęsta, ma dużą powierzchnię mycia i wykończona jest z dbałością o każdy detal.

Gąbki do mycia auta

Można również zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, czyli zainwestować w gąbkę do mycia auta RRC. Jest to produkt polski, delikatny i wytrzymały, a przy okazji daje gwarancję, że podczas czyszczenia nie porysuje lakieru samochodu. Produkt firmy RRC został wyprodukowany z wytrzymałej gąbki, która jest wybrana specjalnie pod kątem detailingu, jest bardzo miękka i nie tworzy nawet mikro rysek na karoserii.

Akcesoria do mycia auta

Niezależnie od tego, która z opcji jest najwygodniejsza dla kierowcy – pad, rękawica czy gąbka, warto zainteresować się tymi produktami i wybrać taki, który nie uszkodzi naszego samochodu. Akcesoria do mycia samochodu, wykonane są ze specjalnych materiałów, które delikatnie czyszczą lakier, zapobiegając powstawaniu na nim rys, a przy okazji są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Decydując się na samodzielną, ale profesjonalną pielęgnację auta – warto zainwestować w najlepszej jakości rękawice, gąbki lub pady do mycia auta.

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.