Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wiadro z separatorem – czy ma aż takie znaczenie podczas mycia samochodu?

By carstyle / Blog

Wiadro z separatorem – czy ma aż takie znaczenie podczas mycia samochodu?

Mycie samochodu jest bezsprzecznym elementem dbania o nasze cztery kółka. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza z czynności, jeśli chodzi o auto detailing, który wykonujemy samodzielnie. Wielu entuzjastów zrezygnowało już z myjni i wykonuje tę czynność na własnym podjeździe. Jeśli Ty także jesteś detailingowym maniakiem, poznaj mycie samochodu metodą na dwa wiadra, w której głównym elementem jest wiadro z separatorem. 

Dlaczego wiadro z separatorem jest lepszą alternatywą dla myjni samochodowej?

Bezdotykowa myjnia samochodowa co prawda sprawdza się w porze wiosenno-letniej, kiedy to na pozór wystarczy opłukać auto, aby zmyć z niego odrobinę nagromadzonego kurzu. Niestety to co może nam się wydawać na pierwszy rzut oka, wcale takie nie jest. Latem na samochodzie również gromadzi się ogrom czynników zewnętrznych, które niedokładnie umyte, mogą powodować uszkodzenia lakieru. Jest to więc nie tylko kurz, ale także pozostałości rozbitych owadów, pyłki drzew i traw. Opiłki zbóż także są niebezpieczne dla karoserii, dlatego latem należy również bardzo dokładnie myć samochód. 

Zimą zwykłe opłukanie niczego nie da, nawet jeśli użyjemy do tego aktywnej piany. Zabrudzenia pochodzenia drogowego to nieprzejednany przeciwnik, z którym poradzenie sobie nie jest prostą sprawą. Niestety bez dobrego wyczyszczenia auta gąbką, cały ten brud nie zejdzie tak szybko. Piach, błoto, drobinki drogowe w połączeniu z wodą, tworzą mocną strukturę, która przywiera do karoserii i nie chce z niej zejść nawet pod bardzo dużym ciśnieniem. W związku z tym, nawet, jeśli wydaje nam się, że samochód po umyciu lśni, po wyschnięciu znów brud staje się mocno widoczny. Dokładne umycie może poradzić sobie z problemem pod warunkiem, że posiadasz dwa wiadra i dobrą gąbkę. 

Metoda mycia na dwa wiadra – co to takiego? 

Metoda mycia samochodu na dwa wiadra to sposób stosowany przez profesjonalne warsztaty detailingowe. Pozwala on uniknąć zarysowań lakieru na skutek nagromadzenia zabrudzeń wewnątrz gąbki. 

Przy każdorazowym użyciu gąbki wraz z preparatem z pierwszego wiadra, należy ją opłukać w drugim wiadrze, zawierającym czystą świeżą wodę. Opłukana z zanieczyszczeń gąbka będzie o wiele bardziej bezpieczna dla karoserii Twojego samochodu i pozbawi ją dodatkowych rys, których przecież chcesz za wszelką cenę uniknąć. 

Pewnie zastanawiasz się, jak po 2, 3 i kolejnym płukaniu gąbki, ta woda może uchodzić za czystą. Nasza odpowiedź: wiadro z separatorem! Właśnie to ma na celu separator – oddzielić zanieczyszczenia od czystej wody i zostawić je na dnie wówczas, gdy woda pozostanie wolna od wszelkich drobinek. Takie mycie samochodu ma ogromny sens. Nawet, jeśli nie posiadasz myjki ciśnieniowej, takie wiadra z separatorami możesz zabrać na myjnię samochodową i po opłukaniu auta, użyć ich wraz z gąbką i dobrym preparatem do mycia zasadniczego. 

Jakie wiadro z separatorem będzie najlepsze?

Jeśli posiadasz wiadra w dobrym stanie, ale brakuje Ci tylko pasujących separatorów, możesz dokupić je w naszym sklepie Carstyle. Posiadamy również całe zestawy najlepszych marek, m.in. wiadra RR Customs, o różnych pojemnościach. Dostępne w naszym sklepie wiadra posiadają wytrzymałe rączki, hermetycznie zamykane pokrywki, a całość wykonania jest niezwykle solidna. Wybierz idealne dla siebie wiadro z separatorem i zaprzyjaźnij się z myciem samochodu metodą na dwa wiadra! 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.