Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Wosk koloryzujący – kiedy warto go wybrać?

By carstyle / Blog

Wosk koloryzujący – kiedy warto go wybrać?

Lakier samochodu każdego dnia jest narażony na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Dlatego z biegiem czasu jego powierzchnia może matowieć i ulegać uszkodzeniom. Warto więc zabezpieczyć go warstwą ochronną w postaci wosku. Jeśli wybierzesz wosk koloryzujący, możesz mieć pewność, ze Twój samochód zyska nowe oblicze. 

Co to jest wosk koloryzujący?

Istnieje wiele rodzajów wosków, ze względu na składniki, działanie oraz sposób aplikacji. Jednym z rodzajów jest wosk koloryzujący, który ma zbawienne właściwości nie tylko na stan lakieru, ale także jego względy wizualne. 

 Woski te są bardzo często wybierane przez miłośników detailingu do amatorskiej korekty lakieru w zaciszu własnego garażu. Są to preparaty oparte na nanotechnologii, dzięki czemu chronią karoserię przed działaniem promieni UV, ale także przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. 

 Dzięki technologii produkcji, wosk koloryzujący jest niezwykle łatwy w aplikacji, ma wydłużoną żywotność i doskonale sprawdza się do ochrony lakieru w nawet trudnych warunkach jazdy. Brud znacznie mniej przylega do karoserii, dlatego nie musisz tak często myć samochodu. To bardzo ważne, szczególnie podczas zimy, kiedy mycie auta nie należy to przyjemności. 

 Ochrona przed promieniami UV i niewidzialna warstwa zabezpieczająca lakier przed uszkodzeniami, spowodowanymi zabrudzeniami drogowymi, ma wpływ również na spowolnienie procesu matowienia lakieru. Dzięki temu nałożenie wosku chroni Twój samochód i dba o jego nieskazitelny wygląd. 

Dlaczego wosk koloryzujący jest doskonały dla Twojego samochodu?

Wosków jest wiele, jednak to wosk koloryzujący przeżywa ostatnimi czasy prawdziwe odrodzenie. W swoim składzie posiada bowiem pigmenty, które po nałożeniu go na lakier, maskują rysy, otarcia i drobne niedoskonałości na karoserii. Wosk z pigmentem wnika w środek ubytku, idealnie go wypełniając. Odpowiednio dobrany kolor wosku sprawdzi się świetnie praktycznie do każdego rodzaju i koloru pojazdu. 

 Wosk koloryzujący poleca się w szczególności do ciemnych i jaskrawych barw samochodów, m.in. czerni, czerwieni, granatu i wszelkich odcieni grafitu. Jeśli zatem na Twoim aucie pojawiły się już otarcia i zmatowienia, wosk koloryzujący wybawi Cię z opresji raz na zawsze! 

Wosk koloryzujący jako alternatywa dla polerki?

Ta kwestia bywa dość sporna, ponieważ pierwotnie wosk koloryzujący był zazwyczaj stosowany po zastosowaniu polerki, dla podbicia efektu oraz wzmocnienia i wydłużenia jej działania. 

 Wielu kierowców zaczęło zauważać, że wosk koloryzujący naprawdę maskuje niedoskonałości lakieru, przez co stał się on alternatywą dla profesjonalnej polerki, która nie oszukujmy się, dla wielu z nas jest po prostu nieosiągalna cenowo. Wosk koloryzujący natomiast to natychmiastowe i przede wszystkim niedrogie działanie dla poprawy kondycji karoserii. Oczywiście nie powinniśmy od niego oczekiwać cudów i wymagać zamaskowania ogromnych i głębokich rys, powstałych na skutek stłuczki czy poważnego otarcia. Natomiast jeśli dobierzemy idealnie kolor wosku do barwy lakieru samochodu, możemy mieć pewność, że odświeżymy lakier i usuniemy z niego drobne niedoskonałości w mgnieniu oka. 

 Jeśli potrzebujesz dobrej jakości wosku koloryzującego bądź innego rodzaju wosku, dla poprawy kondycji swojego lakieru, zajrzyj do sklepu Carstyle. W dziale wosków z pewnością wybierzesz produkt idealny dla siebie. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.