Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Zabezpieczenie lakieru przed zanieczyszczeniami pochodzenia drogowego

By carstyle / Blog

Zabezpieczenie lakieru przed zanieczyszczeniami pochodzenia drogowego

Zimą lakier naszego samochodu przechodzi prawdziwa próbę sił. Jest on bowiem narażony na różnego rodzaju czynniki pochodzenia drogowego. Dlatego to czas, w którym musisz zadbać o niego ze szczególną starannością. Wybierz produkty, które zatroszczą się o jego kondycję i zakonserwują go przed czynnikami zewnętrznymi, w szczególności błotem i solą drogową. 

Powłoka lakieru samochodowego

Lakier samochodowy to stosunkowo cienka warstwa ochronna. Bardzo łatwo ją zniszczyć, szczególnie zimą. To właśnie w tym czasie na drodze zalega najwięcej zanieczyszczeń, które powodują mniejsze bądź większe odpryski na lakierze. Niestety podczas uszkodzenia warstwy antykorozyjnej istnieje duże ryzyko, że po jakimś czasie w tym miejscu pojawi się rdza. Dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć lakier, przed tego typu sytuacjami. 

Zanieczyszczenia z dróg

Wszelkie zanieczyszczenia drogowe, takie jak: błoto, kamienie, piasek, stanowią realne zagrożenie dla lakieru naszego samochodu. Wszelkie elementy, wylatujące z dużą siłą spod kół, mogą spowodować trwałe uszkodzenia warstwy ochronnej karoserii. Długo pozostawione na lakierze błoto jest niezwykle trudne do usunięcia, a jednocześnie przez cały czas styczności z powierzchnią auta, wyrządza na niej mikrouszkodzenia. 

Niemniej szkodliwa dla pojazdu jest sól drogowa, z którą auto podczas zimy ma do czynienia praktycznie codziennie. Szczególnie destrukcyjna bywa dla podwozia, ponieważ to tam zbiera jej się najwięcej. Niestety zalegająca na drogach sól z łatwością przykleja się także do lakieru i wchodzi z nim w reakcję. W każdym miejscu, z którym sól drogowa ma styczność, może wytworzyć się proces korozyjny, który spowoduje powstawanie rdzy. Dlatego bardzo ważne podczas zimy jest systematyczne mycie auta i usuwanie pozostałości po zanieczyszczeniach drogowych oraz soli z lakieru pojazdu. Warto także jeszcze przed nastaniem okresu zimowego, trwale zabezpieczyć lakier przed czynnikami zewnętrznymi. 

Skuteczne zabezpieczenie lakieru

Są pewne sposoby, aby lakier samochodowy pozostawał przez cały okres zimy skutecznie zabezpieczony. Jednym z nich jest folia ochronna, której aplikacją zajmują się już profesjonalne warsztaty. Jej grubość chroni lakier nawet przed solidnymi uderzeniami kamieni, solą drogową i błotem. Jedynym minusem jest jednak jej trudna aplikacja, dlatego warto zlecić to profesjonalistom. Niestety to generuje dodatkowe koszty, a sama folia jest dość droga, dlatego cena całego tego zabiegu często jest ponad kieszeń kierowców. Nie jest to więc jeszcze popularna praktyka w Polsce. 

Wosk 

O wiele bardziej ekonomiczną i równie skuteczną ochroną lakieru jest wosk samochodowy. Zabezpiecza karoserię przed działaniem czynników atmosferycznych. Jego trwałość to nawet kilka miesięcy, więc bez problemu ochronisz swój lakier przez okres zimy. 

Wosk twardy tworzy na powierzchni lakieru śliską warstwę, po której doskonale spływają wszelkiego rodzaju zabrudzenia i woda. Dodatkowo wosk chroni lakier przed odbarwieniami spowodowanymi promieniami UV. Doskonała konserwacja lakieru, jaką zapewnia ten produkt powoduje, że wygląd pojazdu zachowuje swoje najlepsze właściwości. Zapoznaj się z naszą ofertą znakomitych wosków, które swoją wydajnością wyprzedzają konkurencję!

Powłoka ceramiczna 

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na zabezpieczenie lakieru, niemniej skuteczny niż wosk. Powłoka ceramiczna charakteryzuje się wykorzystaniem ceramiki lub kwarcu, w celu utrzymania jakości lakieru. Substancje te cechują się wysoką wytrzymałością, nie tylko na uszkodzenia chemiczne, ale także mechaniczne. Różnią się od wosku przede wszystkim długością okresu trwałości i w tym przypadku wynosi on nawet do 12 miesięcy. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.