Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

5 zasad idealnego lakieru

By carstyle / Blog

5 zasad idealnego lakieru

Nie ważne czy kupujemy nowy samochód, używany czy mamy swoje auto już 20 lat – przynajmniej od czasu do czasu warto zadbać o jego lakier. Dzięki kilku prostym krokom, nie tylko jesteśmy w stanie poprawić estetykę naszego auta, ale także zapewnić ochronę dla lakieru. Nasz zespół sklepu internetowego CarStyle.pl przychodzi dzisiaj z 5 zasadami idealnego lakieru, które w większości są bez kosztowe!

Zasada 1: Słońce, a lakier samochodowy

Niestety, ale słońce w tym wypadku nie jest naszym przyjacielem. Lakier samochodowy jest niezwykle czuły na promieniowanie UV. Stawianie go „pod chmurką” grozi matowieniem i blaknięciem naszego lakieru. Eksperci mówią, że szczególnie narażone na promieniowanie UV są kolory czerwone i czarne samochodów. To na nich najszybciej widać efekty spowodowane promieniami słonecznymi.

Jak temu zaradzić?

Jeśli nie masz możliwości chowania samochodu w cieniu lub garażowania to warto zainwestować w powłokę ceramiczną Tenzi Detailer Ceramic Wax, która prawidłowo nałożona przy pomocy dołączonej w zestawi gąbki stworzy niewidzialną barierę ochronną dla naszego lakieru. Lakier samochodowy nie tylko stanie się odporny na promieniowanie UV, ale również na inne zanieczyszczenia i uszkodzenia!

Zasada 2: Jeśli możesz – garażuj swój samochód

Nie od dziś wiadomo, że garaż to produkt deficytowy. Aktualnie ceny garaży na rynku sięgają ogromnych kwot. Jesteśmy tego świadomi! Jednak jeśli tylko macie okazję (lub macie już garaż), koniecznie zamykajcie swój samochód w garażu. To idealna ochrona lakieru samochodowego! Nie tylko nie jest narażony przez przerwy na promieniowanie UV, ale także na kwaśne deszcze, grad, kurz, pył i wszystkie inne zanieczyszczenia! Wierzcie lub nie, ale zwróci się to nie tylko idealnym wyglądem lakieru samochodowego, ale także mniejszą częstotliwością wizyt na myjni samochodowej i na serwisie!

Zasada 3: Często myj samochód

Jak prawidłowo myć samochód opisywaliśmy już na naszym blogu. Systematyczne i częste mycie samochodu we właściwy sposób zdecydowanie wydłuży żywotność lakieru. Należy jednak pamiętać o tym, aby na myjniach ręcznych nie używać szczotek (które rysują lakier) oraz prawidłowo dobrać preparaty do mycia naszego lakieru. Tutaj warto poczytać na naszym blogu o usuwaniu rys na lakierze samochodowym oraz o niewidzialnej ochronie lakieru, która odpycha wodę. Nałożenie wosku ceramicznego, o którym pisaliśmy w zasadzie 1 również jest idealnym sposobem na zabezpieczenie lakieru samochodowego zaraz po dokładnym umyciu auta.

Zasada 4: Pokrowiec na samochód

Tutaj opcji jest wiele – może to być pokrowiec fizyczny, który będziesz narzucał na samochód po wyjściu z niego. Na rynku jest wiele firm, która produkuje grube materiałowe pokrowce na auta, które chronią je nawet przed gradem! Jednak można zdecydować się na powłokę ceramiczną. Szczególnie druga opcja jest dość kosztowna, jednak zabezpieczy lakier na długie lata i przy okazji usunie mikrorysy z lakieru samochodowego. Co prawda nie ochronią one Twojego auta przed gradem jak garaż czy pokrowiec. Istnieją nawet  powłoki ceramiczne, które regenerują się same pod wpływem temperatury!

Zasada 5: Nie stawiaj samochodu pod drzewami

Niestety to ostatnia, ale bardzo ważna zasada! Niezależnie od pory roku drzewa i krzaki stanowią ogromne zagrożenie dla naszego lakieru. Nie tylko ze względu na spadające gałęzie, ale również np. na osady, spadające liście, żywicę czy brudzące owoce. Dodatkową zaletą zwyczaju niestawania autem pod drzewami jest fakt, że na wypadek silnej burzy czy wiatrów nie martwimy się, że drzewo np. się złamie i nieodwracalnie uszkodzi nasz samochód. Oczywiście najlepiej parkować samochód w garażu lub pod zadaszeniem, jednak nie każdy ma taką możliwość. Zwyczaj nieparkowania pod drzewami wydłuży żywotność naszego lakieru. Osady i żywica z drzew mogą uszkodzić nawet powłokę ceramiczną nałożoną na samochód i na stałe uszkodzić lakier samochodowy.

Sami widzicie, że te 5 kroków to w większości kwestia zmiany naszych nawyków. Wiele z nich możecie wprowadzić do życia już dzisiaj lub po prostu wprowadzać je powoli – jeden za drugim. Gwarantujemy, że nie tylko lakier samochodowy Wam za to podziękuje, ale również podwozie i pozostałe części karoserii!  

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.