Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Jak odnowić plastiki wewnętrzne samochodu?

By carstyle / Blog

Jak odnowić plastiki wewnętrzne samochodu?

Każdy właściciel samochodu marzy o czystym pojeździe, bez zarysowań, plam i wyblakłych powierzchni. Niestety utrzymanie idealnej czystości w aucie nie jest prostym zadaniem. W codziennym biegu nie myślimy o tym, jak zachować pojazd w czystości, tylko aby szybko przemieścić się z punktu A do punktu B. Mało kto ma również czas zastanawiać się nad miejscem, w którym parkuje swój samochód, tak aby był on jak najmniej narażony na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

W efekcie takich drobnych zaniedbań, elementy w naszym samochodzie ulegają zużyciu. Lakier traci swoją głębię koloru, powłoki są zużywane, a plastiki wewnętrzne samochodu stają się wyblakłe. Zatem jeśli chcemy poruszać się samochodem o nienagannym wyglądzie, musimy poświęcić trochę czasu na jego systematyczną pielęgnację. O tym jak dbać o lakier samochodowy przeczytacie w naszym wpisie na blogu: „Jak dbać o lakier samochodowy?” z kolei o powłokach przeczytacie tutaj: „Wszystko o powłokach samochodowych”

Czyszczenie plastików w samochodzie

Problem pojawia się w momencie kiedy samochód wygląda idealnie z zewnątrz, a w środku panuje całkowity nieład. Brud i kurz możemy szybko usunąć na stacji samochodowej. O odkurzaniu samochodu przeczytacie w naszym wpisie „Odkurzanie zakamarków w aucie”, warto również zapoznać się ze sposobami na „Czyszczenie tapicerki w samochodzie”. Jednak brudne, podrapane i wyblakłe plastikowe powierzchnie wewnątrz samochodu skutecznie zepsują cały efekt takiej pielęgnacji. Dlatego zabierając się za czyszczenie wnętrza kabiny pasażerskiej, trzeba również pomyśleć o czyszczeniu plastików w samochodzie.

Środki do czyszczenia plastików w samochodzie

Na rynku mamy bardzo dużo rożnych produktów, które pomogą nam utrzymać plastiki wewnątrz samochodu w idealnym stanie. Pionierami w tej kategorii są producenci Shiny Garage, RR CUSTOMS, ADBL i Tenzi. Warto jednak bliżej zapoznać się z naprawdę bogatą ofertą środków do czyszczenia plastików w samochodzie, ponieważ wiele z nich ma uniwersalne właściwości czy zastosowania.

Najłatwiejszym rozwiązaniem byłby zakup gotowego zestawu do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza. Marka ADBL przygotowała komplet środków do czyszczenia plastików w samochodzie, w skład którego wchodzi wszystko to co najpotrzebniejsze, czyli: dressing do wnętrza, cleaner do wnętrza, pędzelek detailingowy i miękka szmatka z mikrofibry do aplikacji. Taki zestaw do czyszczenia plastików wewnątrz auta, całkowicie nam wystarczy i pozwoli skutecznie zadbać o ich wygląd.

Możemy jednak zdecydować się na inne, pojedyncze produkty. W przypadku czyszczenia plastików wewnątrz auta będziemy wybierać między dressingami, detailerami i quick detailerami. Dodatkowo musimy też zdecydować się na wykończenie jakie chcemy osiągnąć, czyli mat czy satyna.

Klasyczne detailery jak np. Shiny Garage Interior Quick Detailers są przede wszystkim szybkie w aplikacji, a przy okazji pozostawiają we wnętrzu ciekawy, przyjemny zapach. Ten konkretny środek do czyszczenia plastików w samochodzie ma limitowany rumowy zapach i wyjątkowe matowe wykończenie. Klasyczny detailer do wnętrza to również ADBL Interior QD Unlimited, który nada się do każdego wnętrza, odświeża, usuwa drobne zabrudzenia, a przy okazji posiada filtr UV który dodatkowo zabezpiecza nasze wnętrze. 

W przypadku dressingu możemy wybrać np. ADBL Interior WOW, który nie tylko odświeża powierzchnie i nadaje jej satynowego wykończenia, ale również dodatkowo ją zabezpieczy. Środek do czyszczenia plastików w samochodzie od ADBL skutecznie zapobiega ponownemu gromadzeniu się na nich brudu. Innym ciekawym dressingiem jest produkt Shiny Garage Apple Plastic Dressing o świetnym jabłkowym zapachu, który w odróżnieni od ADBL Interior WOW pozostawia matowe wykończenie. Specjalnie przygotowana formuła pozwala przywrócić plastikom wewnątrz auta ich oryginalny wygląd i kolor!

Ostatnią kategorią środków do czyszczenia plastików w samochodzie są quick detailery, które pozwalają na bardzo szybkie oczyszczenie wnętrza. ADBL Interior QD to jeden z przykładów, który usuwa zabrudzenia, przywraca oryginalny wygląd, a dodatkowo również zabezpiecza plastikowe, wewnętrzne powierzchnie auta. Słodki zapach poziomki i truskawki wewnątrz kabiny pasażerskiej zapewni nam quick detailer od Shiny Garage Interior Quick Detailer, który pozostawi matowe wykończenie i jest niezwykle wydajny!

Czym czyścić plastiki w samochodzie?

Wybór właściwego środka do czyszczenia plastików w samochodzie to jednak nie wszytko. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedni aplikator. W naszej ofercie znajduje się wiele szmatek i ręczników z mikrofibry i nie tylko, jednak konkretnie do czyszczenia kokpitów oraz plastikowych powierzchni polecamy wybrać wersje miękkie. Można zdecydować się na klasyczny zestaw 4 sztuk mikrofibr od WORK STUFF Gentelman Basic, które sprawdzą się również w innych sytuacjach lub wybrać szmatkę z przeznaczeniem do czyszczenia wnętrza. ADBL Dodger została stworzona do czyszczenia plastikowych powierzchni wewnątrz kabiny pasażerskiej. Jej wyjątkowa struktura oraz rozmiar pozwoli na dotarcie do wszystkich zakamarków, a splot włókien sprawia, że jest bardzo łatwa w wypłukiwaniu. 

Plastiki samochodowe renowacja

Kiedy mamy już komplet akcesoriów i środków do czyszczenia plastików wewnątrz samochodu, to tak naprawdę najcięższa część już za nami! Sama renowacja plastików samochodowych wcale nie jest trudna i nie wymaga jakiś specjalnych zdolności czy doświadczenia. Większość środków do czyszczenia plastików w samochodzie, jest tak przygotowana, że wystarczy skorzystać z wygodnego atomizera dołączonego do butelki, spryskać plastikowe powierzchnie, a następnie przetrzeć je odpowiednią szmatką. 

Podczas tego zabiegu pielęgnacyjnego musimy jedynie pamiętać, aby zabezpieczyć np. tapicerkę materiałową lub skórzaną, rozprowadzić środek do czyszczenia plastików po całej powierzchni kokpitu przy pomocy aplikatora, pozostawić go na chwilę, by mógł zadziałać, a następnie wytrzeć do sucha, świeżą i czystą szmatką z mikrofibry. Należy również pamiętać, aby takie czyszczenie przeprowadzać w miarę możliwości dość systematycznie, co pozwoli skuteczniej usuwać gromadzący się brud i zapobiegnie blaknięciu czy powstawaniu plam. 

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.