Dywaniki Samochodowe i Kosmetyki

Twój koszyk

Odśwież swój samochód w 5 prostych krokach

By carstyle / Blog

Odśwież swój samochód w 5 prostych krokach

Czysty i zadbany samochód to świetna wizytówka jego właściciela. Jednak każdy z nas wie, że szczególnie jesienią i zimą utrzymanie czystości w samochodzie nie jest łatwym zadaniem. Pielęgnacja samochodu jest czasochłonna i wymaga systematyczności, a żyjąc w biegu często po prostu nie mamy na nią czasu. Dlatego dzisiaj zespół sklepu internetowego CarStyle.pl przychodzi z 5 prostymi krokami jak odświeżyć swój samochód, kiedy zaniedbaliśmy go przed dłuższy czas.

Krok 1: Umyj samochód

Tego kroku chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Aby odświeżyć samochód najlepiej skorzystaj z polecanej myjni ręcznej, ponieważ automatyczne myjnie często nie domywają trudno dostępnych zakamarków, a ponadto rysują karoserię oraz szyby. „Jak prawidłowo umyć samochód” przeczytasz na naszym blogu. Pamiętaj również, aby podczas mycia samochodu dokładnie wyczyścić szyby i felgi. Jak to zrobić przeczytasz na naszym blogu w postach „9 zasad jak prawidłowo czyścić felgi” oraz „Jak dbać i czyścić szyby w samochodzie?”

Krok 2: Odkurz i wyczyść wnętrze samochodu

Przy okazji wizyty na myjni skorzystaj również z odkurzacza i dokładnie wyczyść wnętrze samochodu. Pamiętaj, aby zajrzeć pod fotele i do schowków oraz, aby przed odkurzaniem wyciągnąć dywaniki samochodowe. „Czym czyścić dywaniki samochodowe” przeczytasz w innym naszym wpisie na blogu. Zadbany samochód to taki, w którym swobodnie można usiąść nie martwiąc się, że pobrudzimy ubranie. Kiedy często korzystasz z auta utrzymanie czystości w samochodzie może być problematyczne, dlatego podczas odkurzania wnętrza dokładne sprawdź każdy zakamarek. 

Krok 3: Pielęgnacja samochodu

To nasz ulubiony krok, czyli jak pielęgnować samochód! Przede wszystkim zacznij od znalezienia „Idealnego preparatu do czyszczenia wnętrza swojego samochodu”. Kiedy ten krok masz już za sobą to tak naprawdę pozostaje jedynie skupić się na czyszczeniu samochodu. Zacznij od plastikowych powierzchni jak np. kokpit i umyj je przy pomocy dressingu do plastików. Następnie wyczyść tapicerkę dzięki wielofunkcyjnym preparatom czyszczącym. A na koniec zadbaj o szyby i potraktuj je preparatami myjącymi do szyb oraz specyfikami, które przeciwdziałają powstawaniu pary na szybach.

Krok 4: Nałóż wosk i niewidzialną ochronę lakieru

O „Niewidzialnej ochronie lakieru odpychającej wodę” pisaliśmy już na blogu, jednak warto również zaopatrzyć się w dobry jakościowo wosk, który pozwoli utrzymać efekt zadbanego samochodu jeszcze dłużej. Pielęgnacja samochodu woskiem wymaga od nas poświęcenia nieco czasu i precyzji. Musimy również zastanowić się nad tym jaki efekt chcemy osiągnąć.

Ten typ wosku świetnie zabezpieczy karoserię na wiele miesięcy. Wosk ceramiczny zapewnia nie tylko odporność na czynniki atmosferyczne, ale również na promieniowanie UV. Wosk należy rozprowadzić po umytej karoserii samochodu przy pomocy dołączonego aplikatora, a następnie wypolerować miejsce z woskiem ceramicznym szmateczką z mikrofibry dołączoną do zestawu.

Dzięki woskowi hydrofobowemu uzyskamy efekt odpychania wody. Dzięki temu unikniemy zacieków na naszej karoserii! Wosk hydrofobowy dodatkowo zabezpieczy nasz lakier przed solą drogową, żywicą czy ptasimi odchodami. Będziemy mogli się też cieszyć błyszczącym i czystym samochodem przez najbliższe miesiące!

Wosk koloryzujący pozwoli na wykonanie niewielkiej korekty ubytków na lakierze. Nanotechnologia zastosowana w preparatach koloryzujących sprawia, że na długo chronią one powierzchnię naszego samochodu przed zanieczyszczeniami oraz osadzającym się brudem. Zawarty w wosku koloryzującym pigment, chroni lakier przed promieniowaniem UV, matowieniem i blaknięciem.

Krok 5: Perfum do samochodu

Oczywiście można pójść na łatwiznę i zawiesić np. Zawieszkę Shiny Garage Hanging Air Freshener Morning Dew , ale można iść również o krok dalej i najpierw zneutralizować zapachy w samochodzie przy pomocy neutralizatora zapachów Shiny Garage No Scent, a następnie wybrać jeden z naszych odświeżaczy powietrza do samochodu, które odświeżą samochód i trwale nadają my przyjemny zapach.

Jak sami widzicie – gruntowne odświeżenie samochodu i utrzymanie auta w czystości to nie jest taka prosta sprawa. Wymaga czasu, pieniędzy i doświadczenia. Jednak ostateczny efekt po takich zabiegach pielęgnacyjnych samochodu, będzie nas cieszył co najmniej przez kilka kolejnych miesięcy! Czy warto? Naszym zdaniem zdecydowanie TAK!

CarStyle

Dzieląc się nasza pasją chcemy uczyć was jak dbać o swoje samochody.